Cristi Manea a trimis din nou săgeți spre fosta echipă după Rapid - CFR Cluj: ”Este altceva!”

Rapid CFR Cluj Cristi Manea Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Iulie 2024, 09:28
Data actualizarii: Duminica 21 Iulie 2024, 09:28

Rapid – CFR Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în a doua etapă din Superliga României.

Cristi Manea: ”Este altceva atunci când joci cu un stadion plin!”

Cristi Manea a reacționat la finalul meciului contra fostei sale echipe. Fundașul lateral consideră că Rapid ar fi trebuit să tranșeze victoria, însă a recunoscut că a simțit pericol din partea ardelenilor la fiecare ocazie, lucru pe care l-a transmis și în vestiar.

Totuși, Cristi Manea, care și-a criticat fostul club după ce a plecat de la CFR Cluj, nu a ezitat să trimită încă o dată săgeți la adresa formației din Gruia. Manea a spus că ”este altceva atunci când joci cu stadionul plin”, aluzie la faptul că CFR Cluj nu se bucură de o prezență masivă a suporterilor la meciurile de acasă.

O remiză dramatică. Din fericire, noi am egalat. Am avut niște ocazii foarte mari și trebuia să marcăm. Chiar le spuneam băieților: ‘dacă au o ocazie, e posibil să fie gol’. M-am simțit foarte bine. E altceva când joci cu stadionul plin. Parcă joc de o viață aici.

Chiar am crezut și îmi părea rău că arbitrul a fluierat. Simțeam că mai puteam da un gol. Trebuie să fim mai atenți și să nu mai primim atât de ușor gol. Eu mă antrenez sută la sută în fiecare zi. Ușor-ușor, îmi voi câștiga locul de titular. Le mulțumesc fanilor. E o senzație super frumoasă să fii apreciat”, a spus Cristi Manea la finalul jocului.

Rapid – CFR Cluj 2-2

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 28, dar Albion Rrahmani a restabilit egalitatea în minutul 53 de la punctul cu var.

Rapid și-a pierdut poate cel mai important jucător din ofensivă, Albion Rrahmani, care s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi.

CFR Cluj a trecut din nou în avantaj în minutul 75, după golul lui Peter Michael, dar Rapid a forțat egalarea în minutul 90+7 prin golul lui Florent Hasani.