Cu Darius Olaru eliminat, FCSB a făcut patru schimbări la pauza meciului cu Poli Iași

Darius Olaru FCSB FCSB - Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Sambata 17 August 2024, 23:16
Data actualizarii: Sambata 17 August 2024, 23:22

Meciul dintre FCSB și Poli Iași se disputa pe stadionul din Ghencea.

La 1-0 pentru Poli Iași, după golul superb marcat de Mihai Bordeianu, FCSB a rămas în zece oameni după ce Darius Olaru a fost eliminat.

FCSB, patru schimbări la pauză în meciul cu Poli Iași

Cei de la FCSB au efectuat nu mai puțin de patru schimbări la pauza meciului pentru a forța egalarea sau chiar victoria în partea secundă.

Marius Ștefănescu, Alexandru Băluță, Mihai Lixandru și Alexandru Pantea au fost cei care au părăsit terenul, iar în locul lor au intrat David Miculescu, William Baeten, Baba Alhassan și Octavian Popescu.

FCSB a avut un început modest de sezon. După primele patru etape a reușit să bifeze o singură victorie, scor 3-2 cu Farul Constanța. Două meciuri s-au încheiat la egalitate, iar unul s-a terminat cu înfrângerea campioanei României.

Ultimele meciuri dintre FCSB și Poli Iași

În ultimele cinci confruntări directe din SuperLiga, FCSB a dominat clar, cu patru victorii, în timp ce Poli Iași a obținut una singură, în 2020, scor 5-2.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în decembrie 2023, când FCSB s-a impus cu scorul de 3:1, prin golurile marcate de Alexandru Băluță (16'), Robert Ion (26') și Florinel Coman (32', 84').