FOTO EXCLUSIV Cum a fost surprins Florin Pârvu la finalul meciului FC Voluntari - Hermannstadt

FC Voluntari - Hermannstadt florin parvu Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Martie 2024, 19:57
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2024, 19:57

Cele două echipe au deschis etapa a doua din play-out-ul Superligii României.

FC Voluntari s-a duelat cu FC Hermannstadt pe stadionul ”Anghel Iordănescu” din Ilfov. La capătul celor 90 de minute, gazdele au înregistrat toate cele trei puncte, după ce s-au impus cu 1-0.

La final, Florin Pârvu a fost surprins îmbrățișându-se cu soția și fiica sa, prezente pe stadionul din Voluntari. Pentru ilfoveni a fost prima victorie din acest an în campionatul României.

Unicul gol al partidei a fost înscris de George Merloi în minutul 70, după ce a fructificat elegant o lovitură de la 11 metri, la care Cătălin Căbuz nu a avut ce să mai facă.

În urma victoriei, FC Voluntari a urcat pe 12, la egalitate cu Poli Iași care ocupă primul loc de baraj, doar că moldovenii încă nu și-au disputat partida din etapa #2 a play-out-ului.