CLASAMENT Cum arată Superliga după FCSB - Petrolul: campioana rămâne la cinci puncte de play-off

FCSB - Petrolul clasament superliga FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 23:43
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 23:43

Meciul dintre FCSB și Petrolul Ploiești s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

FCSB a început bine partida și a deschis scorul încă din minutul 3 prin Alexandru Băluță, dar a rămas în zece oameni în minutul 29, după ce Mihai Popescu a fost eliminat.

FCSB rămâne la cinci puncte de play-off

Petrolul Ploiești a dat lovitura în prelungirile partidei, după ce Alexandru Tudorie a reușit să profite de o gafă a lui Ștefan Târnovanu și a stabilit scorul final, 1-1.

Gigi Becali a subliniat importanța unei victorii în meciul cu Petrolul. Și-a dorit ca echipa să se apropie de zona play-off-ului, chiar dacă au trecut abia zece etape, iar FCSB are și un meci în minus, cel cu FC Botoșani.

Acest lucru nu s-a întâmplat, iar FCSB rămâne cu zece puncte, la cinci distanță de zona play-off-ului. Petrolul are 15 puncte și este la egalitate cu CFR Cluj și Universitatea Craiova.

În următoarea etapă din campionat, FCSB se va deplasa la Sfântu Gheorghe pentru duelul cu Sepsi OSK, iar Petrolul va primi vizita celor de la Hermannstadt.