VIDEO Cum s-a contrazis Gigi Becali în câteva minute când a vorbit despre Florinel Coman + semnează sau nu în Qatar?

Florinel Coman Echipa Nationala EURO 2024 FCSB Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2024, 12:26
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2024, 12:30

Fotbalistul lui FCSB a jucat titular în ultimul meci al României de la EURO 2024, 1-1 cu Slovacia în grupe.

Cu Florinel Coman titular și, cel puțin conform Sofascore, unul dintre cei mai buni ”tricolori”, România a remizat cu Slovacia, 1-1 în ultimul meci din faza grupelor EURO 2024, și s-a calificat în optimile turneului final, acolo unde va evolua împotriva Olandei pentru un loc în sferturile de finală.

Gigi Becali, patronul lui FCSB, echipa de club a lui Coman, are aparent o altă opinie:

”Nu a jucat cine știe ce. I-am spus: <<Băi, tu nu joci ce joci la noi!>>, și el mi-a spus că face ce spune antrenorul (n.r. - selecționerul Edward Iordănescu).

Pentru ca după doar câteva minute Becali să schimbe placa despre Coman:

”Eu sunt mulțumit că l-a băgat pe Coman. Dacă nu ești corect cu Coman, gol în minutul 3 (n.r. - referire la meciul României cu Belgia). Treaba lui, să nu-l bage!”.