"Cum să faci așa ceva?" Malcom Edjouma n-a scăpat de criticile lui Gigi Becali: "Asta e indolență"

Malcom Edjouma FCSB Gigi Becali Superliga Malcom Edjouma / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2024, 00:20
Data actualizarii: Duminica 14 Iulie 2024, 00:21

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul cu Universitatea Cluj, disputat sâmbătă seara, pe Stadionul Steaua, într-un meci din prima etapă a sezonului 2024-2025 al Superligii.

Campioana României a deschis scorul în minutul 51 prin Musi, însă Dan Nistor a restabilit egalitatea șase minute mai târziu din penalty, după un fault al lui Malcom Edjouma asupra lui Adel Bettaieb.

Gafa comisă de Edjouma l-ar putea costa scump pe jucătorul francez, care a fost criticat dur de Gigi Becali.

Edjouma, criticat dur de Gigi Becali

"La 1-0 cum să faci așa ceva? Ai 1-0... Păi, dar cum să faci așa ceva? A mai avut două baloane... A tras la poartă peste 30 de metri. Am văzut ce trebuie să văd. Dacă nu ai mijlocul terenului cu Șut și Lixandru nu mai produci nimic! Nu am mai controlat jocul. E haos.

Eu o părere mi-am făcut. Despre ce trebuie să jucăm și cine să joace. Doamne ferește! Dar să te duci așa în careu pe piciorul adversarului? Fără nicio treabă... mai mult te încurcă", a spus Gigi Becali la televiziunea Digisport.

Malcom Edjouma a revenit la FCSB în această vară, după ce în sezonul precedent a fost împrumutat la SSC Bari, în liga secundă italiană.

550.000 de euro este cota de piață a mijlocașului defensiv, potrivit site-urilor de specialitate.