Ardelenii au primit vizita moldovenilor pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. CFR Cluj a început în forță meciul cu două goluri marcate într-un interval de șase minute: Kamara (10') și Louis Munteanu (16').

Din minutul 76, CFR Cluj a evoluat în inferioritate numerică. Mohammed Kamara a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis mai devreme la vestiare. Pe final, Mihai Bordeianu a micșorat diferența (88'), iar meciul s-a încheiat 2-1 pentru ardeleni.

Dan Petrescu a răbufnit la adresa arbitrajului după CFR - Poli Iași: ”Greșeli prea mari! Nu poți face asta”

Dan Petrescu, antrenorul ardelenilor, a avut câteva obiecții la adresa arbitrajului. De asemenea, tehnicianul a precizat că echipa sa suferă în compartimentul defensiv.

”Din păcate dacă nu greşim noi, greşeşte arbitrul. N-am vorbit deloc despre arbitraj în acest sezon, dar greşelile sunt prea mari împotriva noastră. Nu poţi da galben la primul fault. Kamara a jucat cu frică după ce a încasat cartonașul. Al doilea fault... Am văzut roşu la Simao mai clar! N-am vorbit deloc despre arbitraj. Meciul era spre 2-0 liniştit fără ocazii pentru adversari, iar cartonaşul roşu a schimbat tot şi era să pierdem o partidă importantă pentru noi.

Normal că mai sunt lucruri de pus la punct, dar a venit bine pauza. Kamara iar e suspendat, în toate meciurile jucate ia galben sau roşu. A şi luat uşor galben azi, iar normal e să fii mai atent când ai galben. Jucătorii merită felicitaţi. Poli Iaşi e o echipă bună care se va bate la play-off, iar 10-12 echipe se bat pentru play-off până la final.

Simao cred că a jucat foarte bine azi, Abeid, la fel, dar la apărare suferim, deşi marcăm mult. Henţul ăsta se dă când se vrea şi nu se vrea. Ca o statistică, CFR are zero penalty-uri primite până acum”, a spus Dan Petrescu după meci.