Dan Petrescu: "De cinci ani de cand antrenez, n-am patit sa fiu egalat de la 2-0!"

Dan Petrescu: De cinci ani de cand antrenez, n-am patit sa fiu egalat de la 2-0! Superliga
"MITCHELL DE LA CRAIOVA TREBUIA ELIMINAT"

Suparare mare pe antrenorul Urziceniului! Dan Petrescu e foc si para dupa 2-2 acasa cu Craiova si spune ca e prima oara cand nu castiga un meci dupa ce a condus cu 2-0.

"De cand antrenez, de cinci ani, nu mi s-a mai intamplat sa conduc la doua goluri si sa fiu egalat. Am inceput bine insa, pe finalul primei reprize, am primit un gol desi se impunea un fault in atac. Cred ca finalul primei reprize Mitchell de la Craiova ar fi trebuit sa fie eliminat. Dupa pauza am fost egalati la o greseala a fundasilor nostri. Craiova a prestat un joc bun, chiar foarte bun. Noi, din pacate, suntem la al treilea rezultat de egalitate. Nu este bine, deoarece ne-am propus macar sase puncte in acest start de miniretur. De arbitraj nu mai spun nimic, deoarece vorbesc degeaba. E un lucru bun ca de trei etape nu m-au trimis in tribuna", a declarat Dan Petrescu.