VIDEO Dan Șucu & co., puși la zid după ce au cedat jucătorul unei rivale din Superligă: ”E peste tot ce are Rapid în lot!”

Dan Șucu co., puși la zid după ce au cedat jucătorul unei rivale din Superligă: ”E peste tot ce are Rapid în lot!” Superliga

Rapid a pierdut pe terenul lui FC Botoșani, scor 0-2, în etapa a 12-a din Superliga României.

După o primă repriză încheiată la egalitate, moldovenii au marcat de două ori în repriza secundă, mai întâi în minutul 52 prin Chică-Roșă, iar, mai apoi, în minutul 90 prin Aldair.

Robert Niță: ”Cătălin Cîrjan este peste tot ce are Rapid în lot!”

Astfel, echipa lui Marius Șumudică rămâne cu 13 puncte acumulate în 12 etape și ocupă locul 12 în clasament.

Robert Niță consideră că, la felul în care se prezintă Rapid în acest sezon, Cătălin Cîrjan ar fi fost un plus valoare pentru giuleșteni, chiar dacă sezonul trecut, mijlocașul venit de la Arsenal nu a reușit să se impună sub comanda lui Cristiano Bergodi.

Cîrjan reușește să impresioneze în acest sezon la Dinamo, unde a marcat deja cinci goluri în 13 meciuri. Din acest motiv, Robert Niță susține că, în momentul de față, mijlocașul de 21 de ani este mai bun decât orice mijlocaș din lotul giuleștenilor.

În momentul de față, la cum joacă Cîrjan la Dinamo, da (n.r. este o pierdere pentru Rapid). El joacă foarte bine la Dinamo și datorită faptului că nu prea sunt soluții în lotul lui Dinamo și el are peste 60-70 de minute meci de meci.

Sezonul trecut la Rapid, antrenorii nu au avut încrederea și spațiul necesar să îi ofere minute. În momentul de față, Cîrjan pare să fie peste tot ce are Rapid în lot azi”, a spus Robert Niță la Fanatik.