VIDEO Daniel Bîrligea le-a transmis un mesaj fanilor înainte de FCSB – Gloria Buzău

Daniel Bîrligea le-a transmis un mesaj fanilor înainte de FCSB – Gloria Buzău Superliga

Atacantul roș-albaștrilor, Daniel Bîrligea, a transmis un mesaj entuziast fanilor FCSB înaintea confruntării cu Gloria Buzău.

Partida va avea loc duminică, pe stadionul "Arena Națională" din capitala României, nu mai devreme de ora 21:00. Deși Gigi Becali a anunțat că mai mulți jucători ofensivi, inclusiv Bîrligea, vor fi rezerve în această partidă, atacantul rămâne optimist și plin de încredere.

Bîrligea: „Vă așteptăm să luptăm împreună pentru victorie!”

Cu moralul ridicat după ce a marcat golul victoriei în meciul de Europa League împotriva lui PAOK Salonic, Bîrligea i-a încurajat pe fanii FCSB să vină în număr mare pe stadion și să susțină echipa. Într-un videoclip publicat de FCSB pe rețelele sociale, atacantul de 24 de ani a îndemnat suporterii să fie alături de echipă în duelul din etapa a 12-a a SuperLigii.

„Salutare, tuturor! Suntem toți aici la antrenament să luptăm pentru mâine. Vă așteptăm cât mai mulți să luptăm toți pentru victorie. Haide!”, a fost mesajul transmis de Daniel Bîrligea.

Clipul video s-a încheiat cu atacantul filmându-și colegii de echipă, care au strigat și aplaudat împreună cu el.

FCSB a învins-o pe PAOK Salonic cu 1-0

Formația dirijată de Elias Charalambous s-a deplasat în Grecia pentru a evolua în etapa a doua din Europa League cu echipa antrenată de Răzvan Lucescu.

FCSB a deblocat tabela de marcaj în minutul 45+8, grație reușitei lui Daniel Bîrligea. În actul secund, Darius Olaru a fost eliminat în urma unei deposedări neregulamentare (minutul 56).

Totuși, roș-albaștrii au rezistat eroic în fața presiunii grecilor, iar la capătul celor 90 de minute tabela de marcaj a rămas nemodificată: 1-0 în favoarea FCSB.