Daniel Niculae: "De ani de zile nu am văzut Rapidul să joace atât de prost!"

Daniel Niculae: De ani de zile nu am văzut Rapidul să joace atât de prost! Superliga

Rapid București - Sepsi OSK s-a terminat 2-2.

Cele două echipe și-au dat întâlnire sâmbătă seară în Giulești, de la ora 22:00, în etapa #4 din sezonul regulat al Superligii României.

Daniel Niculae: "De ani de zile nu am văzut Rapid să joace atât de prost!"

Tabel a fost deblocată în minutul unu de către Kevin Varga, după o greșeală a portarului Aioani. Rapidul a reacționat imediat și în minutul trei giuleștenii au restabilit egalitatea prin Blazek. Cu trei minute înainte de pauză, Claudiu Petrila i-a adus pe "vulturii roșii" în avantaj și scorul final a fost fixat prin golul lui Debeljuh în minutul 69.

Daniel Niculae a fost prezent pe durata meciului Rapid - Sepsi OSK în studio la DigiSport și a vorbit sincer despre prestația  giuleștenilor.

În opinia fostului președine din Giulești, partida din 5 august 2024 a fost una dintre cele mai slabe pe care le-a vizionat. Argumentul principal al fostului atacant a fost posesia superioară a covăsnenilor, care și-a spus cuvântul în rezultatul final.

"De ani de zile nu am văzut Rapidul să joace atât de prost! Mă uit la 73%. Și dacă noi găsim 73% posesie pentru o echipă vizitatoare în Giulești, e clar!", a spus Daniel Niculae.