Decizia lui Elias Charalambous i-a amintit lui Ilie Dumitrescu de Real Madrid: ”Super riscant!”

FCSB Ilie Dumitrescu petrolul Superliga Fiica lui Ilie Dumitrescu/sursa foto: captură video
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 22:39
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 22:40

Prima repriză dintre FCSB și Petrolul s-a încheiat cu roș-albaștrii în avantaj, scor 1-0.

Primul act a fost plin de evenimente. Alex Băluță a deschis scorul după doar trei minute, iar FCSB a rămas în zece jucători din minutul 30, atunci când Mihai Popescu a fost eliminat.

Ilie Dumitrescu: ”Primele 30 de minute foarte bune ale FCSB-ului!”

Ilie Dumitrescu a fost impresionat de felul în care s-a prezentat FCSB în prima jumătate de oră a meciului.

După eliminarea lui Mihai Popescu, cel care a văzut cartonașul roșu după un cot aplicat în cap lui Tudorie, fostul mare atacant a remarcat că Elias Charalambous nu a efectuat nicio schimbare și l-a coborât pe Florin Tănase în fața apărării, lucru ce i-a adus aminte de Real Madrid, atunci când, la un moment dat, Sergio Ramos a fost eliminat, iar Casemiro a rămas la închidere.

Primele 30 de minute foarte bune ale FCSB-ului în formula asta 4-1-4-1, cu Tănase avansat, în spatele lui Bîrligea, Băluță, Tavi Popescu, pe părțile laterale, a arătat foarte bine echipa.

Din minutul 30, la eliminare, remarc un lucru, îmi aduc aminte când a luat roșu Ramos și l-a retras pe Casemiro în fața apărării. Nu a făcut nicio schimbare, dar să vedem dacă va juca așa în continuare. Olaru nu coboară foarte mult lângă Tănase și, doar Tănase e închizător. Olaru este avansat, ceea ce este super-riscant”, a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport.