Rapid Dinamo Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 19 August 2024, 09:07
Data actualizarii: Luni 19 August 2024, 09:14

Derby-ul Rapid – Dinamo s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a șasea din Superliga României.

Partida din Giulești a fost decisă după două lovituri de la 11 metri dictate de arbitrul Iulian Călin după ce a mers la monitorul VAR. Petrila a deschis scorul în minutul 52, dar Selmani a restabilit egalitatea în minutul 72.

Cum a fost surprins Dan Șucu după Rapid - Dinamo

A fost mare dezamăgirea pentru oficialii clubului din Giulești, în condițiile în care Rapid rămâne singura echipă fără victorie în actuala stagiune din Superliga României. Alb-vișinii au înregistrat cinci remize și un eșec în acest sezon.

Chiar dacă înaintea meciului părea a fi într-o dispoziție bună și s-a întreținut cu Adrian Mutu și cu Robert Niță, cel mai afectat de rezultatul obținut de echipa giuleșteană pare să fi fost chiar patronul Rapidului, Daș Șucu. În imaginile surprinse de camerele PRO TV, Dan Șucu a fost văzut vizibil îngândurat, iar dezamăgirea i se citea pe față finanțatorului echipei din Giulești.

Aceeași expresie îngândurată a avut-o și Victor Angelescu, acționarul minoritar al giuleștenilor.