Dezvaluiri dureroase dupa 5 ani de la MACEL: "Dica era suparat ca a luat galben si nu prinde finala. I-am zis sa stea linistit: nu o prinde niciunul!"

Dezvaluiri dureroase dupa 5 ani de la MACEL: Dica era suparat ca a luat galben si nu prinde finala. I-am zis sa stea linistit: nu o prinde niciunul! Superliga

Daniel Oprita a dezvaluit discutiile halucinante dintre stelisti, din timpul meciului cu Boro:

"A fost varful carierei noastre, pacat ca n-am ajuns in finala. Nu ma gandeam ca o sa mai primim 4 goluri. Dar ce sa zic, era minutul si ocazia pentru ei. Ne-am zis intre noi ca le-a mers cu Basel inainte, dar cu noi nu o sa le mai mearga. De unde?! Nu imi venea sa cred dupa ca am pierdut asa, stateam in camera, ma gandeam ca meciul se joaca a doua zi, nu ca am pierdut...

Am vorbit in vestiar, la pauza: sa fim atenti, ca au avut ocazii mari in prima repriza. Dica era suparat ca a luat galben, la 2-2, si ca nu joaca in finala! I-am zis sa stea linistit, ca nu jucam niciunul in finala!", a spus Oprita la Sport Ro.