Dinamo 1-1 Pandurii! VEZI aici fazele si comenteaza!

Dinamo 1-1 Pandurii! VEZI aici fazele si comenteaza! Superliga

Jucatorii lui Dinamo nu a reusit sa treaca peste socul demiterii lui Dario Bonetti. Acestia au remizat acasa cu Pandurii, dupa un meci slab, in care au ratat situatii incredibile de a inscrie!

Golurile au fost marcate de Tamas '8 (penalti), pentru gazde, respectiv Cardoso '52, pentru oaspeti.

In minutul 8, Andrei Cristea a fost faultat in careu, pe partea stanga, de Rusu si arbitrul a dictat penalti. Andrei Cristea a luat balonul sa execute, insa Tamas i l-a luat si a transformat lovitura de pedeapsa.

In minutul '52, Adrian Rusu a executat o lovitura de colt si Cardoso a reluat cu capul din 7-8 metri, in stanga lui Dolha, sub transversala.

Dinamo: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 18. L. Goian, 30. Tamas, 3. Pulhac - 22. Torje, 5. D. Kone, 8. Bostina, 20. Ad. Cristea (99. Niculescu '75) - 10. Alexe (7. Zicu '54), 17. An. Cristea. Antrenor: Ion Marin.

Pandurii Tg. Jiu: 1. R. Stanca - 16. Ad. Rusu, 24. Murgan, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 8. I. Stancu (10. Hidisan '46), 21. Fl. Stanga, 17. Nalati, 5. Pacurar - 20. Stromajer (7. Arrieta '81), 30. M. Dedu (9. Tilinca '68). Antrenor: Sorin Cartu.

Cartonase galbene: Pulhac '68, Kone '74
Arbitri: Georgian Ionescu (central) - Catalin Savu, Liviu Ciubotariu (asistenti) - Florin Miron (rezerva).
Observatori: Ion Muresan, Adrian Ionescu.

La partida au asistat aproximativ 3000 de spectatori.

Suporterii formatiei Dinamo i-au scandat numele antrenorului italian Dario Bonetti, iar fanii de la Peluza Catalin Haldan au afisat un baner cu mesajul "Grazie, Bonetti".

Totodata, sustinatorii gruparii din Soseaua Stefan cel Mare au scandat "Nicu Badea esti o mizerie", "Plecati cu toti, plecati cu toti" si l-au injurat pe actionarul Vasile Turcu si "clanul" Becali.

Antrenorul Costel Orac si antrenorul cu portarii, italianul Claudio Bozzini, au fost pe banca, alaturi de Ion Marin.

LIVE TEXT
Prelungiri: O nou ratare incredibila! Andrei Cristea reia cu capul pe langa poarta lui Stanca!
Min 90: Ratare imensa Zicu! Cristea ii pune mingea pe tava la 6 metri insa Zicu trage peste poarta lui Stanca!
Min 70: Ratare incredibila Zicu, care trimite pe langa de la 1 metru!
Min 66: Adrian Cristea suteaza puternic in transversala!
Min 57: Meciul s-a aprins dupa golul oaspetilor, ambele echipe avand ocazii bune de a marca.
Min 52: GOL Pandurii! Cardoso egaleaza dupa o lovitura de cap in poarta lui Dolha!
Min 46: A inceput repriza in acelasi ritm lent ca si prima.
PAUZA - Dinamo conduce dupa un meci fara probleme din partea echipei lui Cartu.
Min 45: Torje suteaza din lovitura libera de la 17 metri putin peste.
Min 44: Pulhac trage de la 30 de metri, Stanca este la post si retine!
Min 37: Andrei Cristea preia frumos la 18 metri, se intoarce si suteaza direct in bratele portarului advers.
Min 31: Pacurar suteaza de la distanta insa Dolha retine.
Min 30: Torje preia frumos si suteaza de la 30 de metri, insa mingea trece putin peste.
Min 23: Nicio actiune importanta pentru cele doua echipe.
Min 13: Torje rateaza lejer din 16 metri.
Min 12: Andrei Cristea trimite cu capul din mijlocul careului, putin pe langa poarta.
Min 8: GOL Dinamo! Tamas executa perfect o lovitura de la 11 metri obtinuta de Andrei Cristea!
Min 4: Torje suteaza de pe partea dreapta, mingea trece pe langa poarta.

Suporterii lui Dinamo nu au ochi pentru meci. Ei il injura pe Vasile Turcu si ii scandeaza numele lui Dario Bonetti.
Actionarii lui Dinamo nu au venit in aceasta seara in Stefan cel Mare.