Dinamo, invinsa de o echipa din liga a treia germana

Dinamo, invinsa de o echipa din liga a treia germana Superliga

Echipa Dinamo Bucuresti a fost invinsa, vineri, cu scorul de 2-0 (0-0), de formatia Kickers Offenbach, din liga a treia germana, in ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Germania.

Germanii, care au retrogradat in al treilea esalon la finalul sezonului 2007/2008, au marcat in minutele 68 si 78.

In prima repriza a meciului cu Kickers Offenbach, Dinamo a evoluat in formula Dolha - Blay, L. Goian, Izvoranu, Pulhac - Torje, Ropotan, Bostina, I. Iordache - Bratu, Danciulescu.

In partea a doua a jocului, pentru Dinamo au jucat Romanovs - Homei, L. Goian, Diabate, Pulhac - Andrei Cristea, Alexe, Ropotan (Bucsa '76), Thiago - Miranda, Danciulescu (Damaschin '64).

La partida a asistat si Ianis Zicu, venit de la clinica din Stuttgart pentru a-si vedea colegii.