Dinamo pierde in fata unei echipe de Liga II: Dinamo 0-1 Ingolstadt!

Dinamo pierde in fata unei echipe de Liga II: Dinamo 0-1 Ingolstadt! Superliga

Chiar daca au jucat la ora de Champions League, dinamovistii nu a aratat mare lucru in fata unei echipe care s-a luptat din greu sa evite Liga a III-a din Germania sezonul trecut

Dinamo 0-1 Ingolstadt:

81' Tucudean reia spectaculos din foarfeca, insa mingea trece putin pe langa poarta

75' Inca o sansa mare pentru Ingolstadt! Gaman intervine si trimite in corner in ultimul moment!

74' Balgradean scoate un lob de la peste 40 de metri!

73' Inca un sut de la distanta, pentru Dinamo, portarul nemtilor este atent si retine.

61' Dinamo e aproape de primirea unui nou gol! Mingea centrata de pe partea dreapta dupa un corner este lovita cu capul de un adversar, apoi trece prin fata liniei portii, dar niciun jucator de la Ingolstadt nu reuseste sa loveasca devisiv.

60' Diabate recupereaza mingea, pierduta de Patrascu la 25 de metri, incearca sa degajeze, dar mingea il loveste tot pe Patrascu si iese in corner! Faza incredibila!

58' Paun trece de un adversar in banda stanga, intra in centru si trage de la 25 de metri, portarul se opune!

46 Dinamo a schimbat aproape toata echipa la pauza!

45' Pauza. Dinamo e condusa cu 1-0 dupa 45 de minute!

43' GOL Ingolstadt! Cu doua minute inainte de pauza, nemtii trec in avantaj! Dinamo ia inca o data gol din cauza unei erori uriase de marcaj!

30' Meciul continua, chiar daca terenul este imbinat de apa. Ploaia continua sa cada abundent, dar arbitrul lasa jocul sa mearga.

27' Ganea poate aduce pericol la poarta adversa, dar nu e inspirat dupa centrarea lui Danciulescu

19' Curca blocheaza un sut de la marginea careului, mingea sare la un atacant german, a carui reluare este din nou blocata de goalkeeperul revenit de al Urziceni.

11' Grigore intervine superb in fata unui adversar si il deposedeaza in interiorul careului.

1' A inceput meciul

DINAMO: Curca - Cazacu, Grigore, Moti, Pulhac -  Munteanu, Kone, Bakaj- Ganea, Dănciulescu, Alexe
___________________________________________________________________________________________

U Cluj 2-1 Viktoria Plzen:

Clujenii au deschis scorul in minutul 42, prin Adrian Cristea. Mijlocasul a ramas singur, lateral stanga, dupa o pasa filtranta primita de la Cojocnean, si a inscris cu un sut la coltul lung.

Cehii au egalat cu 11 minute inaintea finalului, dintr-un penalti comis de Eduard Nicola, care a lovit mingea cu mana in propriul careu. Lovitura de la 11 metri a fost transformata de David Limbersky. Universitatea a reusit sa marcheze golul victoriei in disputa de la Kufstein, impotriva campioanei Cehiei, in minutul 88, prin nigerianul Tony. Atacantul a inscris cu un sut in diagonala, din 14 metri. (Mediafax)

Universitatea a inceput disputa in urmatoarea alcatuire: Popa - Ungurusan, Abrudan, Szukala, Nicola - Marinescu, Pacurar, Bostina - Cojocnean, Machado, Cristea. Pe parcursul reprizei secunde, Badea a schimbat aproape in totalitate distributia, iar pentru "U" au mai evoluat Achim, Pele, Bazzi, Niculescu, Nasser, Morar, Tony, Szilagyi, Mendy si Castro.

Urmatorul meci al "studentilor" in cantonamentul din Austria se va disputa vineri, contra ucrainenilor de la Karpaty Lvov.

Rapid:
vs. Maccabi Haifa - luni, 27 iunie / 1-0 pentru Rapid, gol Herea
vs. Austria Viena - miercuri, 29 iunie / 2-1 pentru Rapid, goluri Deac si Sburlea

Dinamo:
vc. FK Trepca (Kosovo) - 27 iunie / 4-0 pentru Dinamo (Danciulescu, Bakaj si dubla Grigore)
vs. FC Ingolstad: 0-1