Dinamo - Unirea Slobozia 1-0 | Cîrjan aduce cele trei puncte pentru "câinii roșii", care urcă pe podiumul provizoriu

dinamo - unirea slobozia Etapa 9 Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 22:49
Data actualizarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 22:53

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Dinamo și Unirea Slobozia în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

Dinamo a obținut a patra victorie din Supeligă, impunându-se la limită, scor 1-0, în fața celor de la Unirea Slobozia.

În urma acestui rezultat, formația antrenată de Zeljko Kopic a urcat, provizoriu, pe locul trei, la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova și Oțelul Galați.

• Zeljko Kopic / Foto - Gabriel Chirea

Dinamo - Unirea Slobozia 1-0

Final de meci!

Minutul 62 - Ocazie pentru Unirea Slobozia! Camara reia spectaculos din interiorul careului, însă Golubovic are o nouă intervenție salvatoare.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 40 - Ocazie pentru Dinamo! Milanov nimerește bara laterală, după o lovitură de cap din marginea careului mic.

Minutul 32 - GOOOL Dinamo! Cătălin Cârjan deschide scorul cu un șut din interiorul careului, în urma unei centrări venită din partea lui Selmani.

Minutul 27 - Ocazie pentru Unirea Slobozia! Golubovic are o intervenție bună la șutul din interiorul careului mic al lui Pospielov, semnalizat în offside.

Minutul 23 - Ocazie pentru Dinamo! Bani reia spectaculos din careu, însă Rusu reușește să prindă mingea fără multe probleme.

A început partida!

Dinamo - Unirea Slobozia, echipele de start

Dinamo: Golubovic - Sivis, Patriche, Licsandru, Amzăr - Olsen, Gnahore, Cîrjan - Milanov, Selmani, A. Bani

Rezerve: Roșca, Pașcalău, A. Stoian, Soro, Caragea, Rotund, Mărginean, C. Costin

Antrenor: Zeljko Kopic

Unirea Slobozia: D. Rusu - Medina, G. Lazăr, Pospielov, Șerbănică - Coadă, Perianu - Bărbuț, Aganovic, Nkama - Gele

Rezerve: Krell, Ibrian, Antoche, Toma, Lemnaru, Pacionel, Dorobanțu, Vlăsceanu, Camara, F. Ilie, Yusov

Antrenor Adrian Mihalcea

Cele două echipe își dau întâlnire vineri seară, de la ora 21:00, pe stadionul ”Arcul de Triumf”, în a noua etapă din sezonul regulat al SuperLigii României.

Andrei Moroiță a fost delegat la ”centru”. Florian Vișan și Daniel Vlase sunt asistenții săi. La VAR va sta Adrian Cojocaru, ajutat de Mircea Orbuleț. Ionela Peșu e arbitrul de rezervă, în timp ce Andrei Ioniță va fi observatorul partidei.

Dinamo - Unirea Slobozia, LIVE TEXT de la ora 21:00 | ”Câinii” întâlnesc revelația startului de campionat

În clasament, Dinamo se situează pe locul 6 cu 12 puncte. După opt etape desfășurate în campionat, formația dirijată de Zeljko Kopic a înregistrat trei victorii, trei remize și două eșecuri.

De cealaltă parte, Unirea Slobozia e pe opt cu 11 puncte: trei victorii, două rezultate de egalitate și trei înfrângeri a consemnat până în clipa de față echipa pregătită de Adrian Mihalcea.