VIDEO Dinamo - Unirea Slobozia s-a încheiat, golurile au apărut după pauză! Kennedy Boateng și Raul Opruț, la debutul pentru ”câini”

Dinamo Kennedy Boateng Unirea Slobozia Zeljko Kopic Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Iunie 2024, 12:54
Data actualizarii: Sambata 22 Iunie 2024, 13:17

Echipa lui Zeljko Kopic are multe nume noi pentru viitorul sezon din Superligă.

FINAL Dinamo - Unirea Slobozia 1-1

UPDATE După ce Unirea Slobozia a deschis scorul în repriza secundă, dinamoviștii au egalat prin atacantul kosovar Astrit Selmani, care a marcat dintr-un penalty obținut de Dennis Politic. Pentru Dinamo urmează stagiul de pregătire din Slovenia.

UPDATE 0-0 la pauză. În minutul 46 au intrat inclusiv fundașul stânga Raul Opruț, fundașul central Răzvan Pașcalău și portarul Alexandru Roșca, și ei aflați la debutul pentru Dinamo.

”Câinii” în a doua repriză a amicalului cu Unriea Slobozia: Roșca - Giafer, Patriche, Pașcalău, Opruț -  Borcea, Bani, Bordușanu - Rotund, Selmani, Politic.

Știrea inițială

După 8-0 cu Olimpic Zărnești din Liga 3, Dinamo joacă azi, de la ora 11:00, la Ghimbav, un nou meci amical, cu nou-promovata Unirea Slobozia, antrenată de fostul atacant dinamovist Adrian Mihalcea.