Distrus in 6 minute! Florin Costea a ratat penalty si a cazut psihic! E a doua oara cand isi enerveaza ingrozitor colegii! Cum isi pune vestiarul in cap: Superliga

Florin Costea a comis-o la primul meci din campionat pe care l-a inceput titular!

Balaj a dat penalty pentru Steaua in minutul 6, dupa hentul lui Milanov din careu. Florin Costea a luat mingea si s-a indreptata sa bata lovitura de la 11 m. Jucatorii decid cine sa execute in astfel de momente. Nimeni nu s-a mai bagat peste oltean, dupa ultimul scandal de pe teren. Costea a executat insa slab, pe jos, iar Cerniauskas a ghicit coltul si a respins.

Florin Costea si-a mai enervat o data colegii.

S-a intamplat la Steaua - Schalke 0-0, cand olteanul n-a jucat decat 3 minute, dar a fost suficient sa isi puna vestiarul in cap. Inainte de fluierul final al meciului cu nemtii, Steaua a obtinut o lovitura libera si Rusescu a luat mingea si s-a pregatit sa bata. Atacantul si-a aranjat balonul si cand sa isi ia elan pentru executie, surpriza! Florin Costea a sarit ca ars si a sutat mult peste poarta nemtilor.

Olteanul a intins mana catre Rusescu pentru a se impaca, dar fostul atacant al Unirii n-a vrut sa dea noroc cu el. Galamaz si Bourceanu au sarit imediat sa il certe pe Costea. Relatiile au ramas si acum tensionate in vestiarul Stelei.