Doua goluri = 3 puncte! Tatarusanu: "In ultimele 10 minute a fost spectacol"

Doua goluri = 3 puncte! Tatarusanu: In ultimele 10 minute a fost spectacol Superliga

Steaua a batut cu 2-0 la Piatra Neamt si este la a 4-a victorie consecutiva. Titularul din poarta Stelei, Ciprian Tatarusanu recunoaste ca primele 80 de minute nu au fost prea stralucite. Goian ii avertizeaza pe stelisti: greul abia acum incepe.

Etapa viitoare Steaua va juca cu CFR Cluj. Echipa lui Conceicao este pe val, dupa ce i-a invins de doua ori pe campionii de la Urziceni – o data in Supercupa Romaniei, scor 4-3 si inca o data in campionat, scor 2-0.

Dupa meciul cu Ceahlaul, stelistii rasufla usurati. Au debutat cu dreptul in noul campionat si asteapta returul cu Motherwell pentru a putea visa la grupele Europa League.

A fost un meci foarte important si este bine ca l-am castigat, chiar daca in primele 80 de minute n-am mai jucat atat de spectaculos ca la turul cu Motherwell”, a declarat Ciprian Tatarusanu la finalul partidei.

BERGODI, MULTUMIT DE KAPETANOS SI TOJA
„A fost un meci greu, pentru ca cei de la Ceahlaul cunosc mai bine fotbalul romanesc. La inceput au avut o ocazie mare, dar apoi nu am mai riscat. Nu am jucat cum trebuie pentru ca nu erau spatii, iar adversarii au evoluat cu multa determinare. Asa sunt echipele lui Florin Marin si e greu sa castigi impotriva lui. Nu cred ca jucatorii mei s-au crezut invingatori dinainte, stiau ca Florin Marin inchide bine spatiile si nu te lasa sa joci. Am avut mai multa incredere in partea a doua, iar schimbarile au fost bune.

Sunt multumit de Kapetanos si de Juan Toja. Cine sta pe banca, atunci cand intra trebuie sa fie decisiv si sa inteleaga ca nu este o pedeapsa daca esti rezerva. Vreau sa il felicit si pe Andrei Ionescu pentru pasa catre Surdu, de la primul gol. Mi s-a spus ca perioada lui Kapetanos de a marca este din minutul 80. Am obtinut patru victorii, e important pentru mine, un antrenor nou, a declarat Cristiano Bergodi la finalul partidei”, a spus Bergodi.

GOIAN: „GREUL ABIA ACUM INCEPE”
„Am avut un meci foarte greu, dar e bine ca am debutat cu dreptul si in campionat, dupa ce facusem la fel si in Europa League. De acum va incepe greul pentru ca o data cu etapa viitoare, cand in Ghencea va veni CFR Cluj, vom intani, rand pe rand, echipele de top din Romania. Trebuie sa le batem pe toate, pentru ca anul acesta chiar nu mai vrem sa ratam titlul, a declarat capitanul Dorin Goian la finalul partidei”, a spus Goian.