Două puncte pierdute sau unul câștigat de ”Câini”? Verdict pentru Dinamo după remiza cu Oțelul Galați

Dinamo otelul Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:12
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 23:17

Oțelul Galați – Dinamo s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a zecea din Superliga României.

”Câinii roșii” au deschis scorul în minutul 18 prin Selmani, care a transformat un penalty obținut tot de el după o eroare a lui Iustin Popescu. Patru minute mai târziu, Frederic Maciel a restabilit egalitatea și a închis tabela.

Florin Bratu: ”E un punct câștigat!”

În repriza secundă, jocul s-a transformat într-un meci de luptă, dar niciuna dintre cele două formații nu au reușit să mai înscrie. După remiza cu Oțelul, Dinamo rămâne pe podium cu 16 puncte, iar Florin Bratu consideră că pentru formația lui Zeljko Kopic este un punct câștigat, mai ales că alb-roșii se confruntă cu grave probleme de lot.

Nu știu dacă s-a pierdut, a fost și o intervenție bună a lui Popescu, care și-a spălat greșeala de la penalty. Văzând bucuria dinamoviștilor, putem spune că Dinamo a câștigat un punct ținând cont de problemele de lot. Dinamo nu a făcut un meci rău, în repriza a doua au reușit să aibă o tranziție mai bună.

Cred că au câștigat un punct, contează în clasament, pentru că rămâne pe poziția a treia. E o situație bună pentru Dinamo și ușor-ușor vor reveni și din jucători”, a spus Florin Bratu la Digi Sport.