Eduard Radaslavescu, ratare uriașă în Farul - Poli Iași, meci cum rar se vede Superliga

Meciul Farul - Poli Iași a fost întrerupt de două ori și a consemant o ratare uriașă a lui Eduard Radaslavescu, în a doua repriză.

Farul a deschis scorul în minutul 34, prin Rivaldinho, iar la scurt timp distanță a cedat nocturna de la Ovidiu, motiv pentru care centralul Horia Mladinovici a întrerupt partida. Jocul s-a reluat câteva minute mai târziu, iar trupa lui Hagi a majorat avansul grație golului din prelungiri înscris de Gabi Iancu.

Eduard Radaslavescu, ratare uriașă în Farul - Poli Iași, meci întrerupt de două ori

În minutul 64, jocul a fost întrerupt din nou pentru câteva minute, de acastă dată din cauza unei ploi torențiale. Jocul s-a reluat, iar Eduard Radaslavescu, abia intrat pe teren, a fost aproape de a face 3-0.

• Eduard Radaslavescu Ratare Uriasa In Farul Poli Iasi Dupa O Faza Cum Rar Se Vede 4

În minutul 67, fundașul nord-macedonean Todor Todoroski, de la Poli Iași, a încercat să paseze în spate către portarul Jesus Fernandez, însă mingea s-a oprit într-o baltă de la mijlocul terenului, iar Eduard Radaslavescu a scăpat singur cu goalkeeper-ul spaniol.

Fotbalistul care nu s-a impus la FCSB a avansat cu greu din cauza terenului îmbibat cu apă și a încercat un lob de la 20 de metri. Mingea a trecut pe lângă Jesus Fernandez, dar și pe lângă poarta lui Poli Iași.

Eduard Radaslavescu s-a despărțit de FCSB în această vară, după ce campioana României a renunțat la serviciile sale, iar mijlocașul în vârstă de 20 de ani a revenit sub comanda lui Gică Hagi.