FOTO ȘI VIDEO El este următorul star al lui Gheorghe Hagi! 16 ani și 2 goluri de la distanță sâmbătă, unul dintre ele o veritabilă bijuterie

Alexandru Stoian Farul Constanta Gheorghe Hagi Petrocub Hincesti Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Iunie 2024, 15:30
Data actualizarii: Duminica 30 Iunie 2024, 15:36

Farul Constanța a disputat două meciuri amicale cu Petrocub Hîncești, campioana Moldovei.

Farul lui Gică Hagi și campioana Moldovei, Petrocub Hîncești, și-au împărțit victoriile în cele două partide amicale de sâmbătă: 3-2 și 1-2.

Mezinul Alexandru Stoian (16 ani) a marcat două goluri, ambele cu șuturi de la distanță, cel din al doilea meci o veritabilă bijuterie!

Partidele s-au desfășurat pe durata a câte două reprize de câte 30 de minute (meciul 1), respectiv câte 35 minute (meciul 2), în care tehnicienii celor două formații au dorit să urmărească cât mai mulți dintre jucătorii aflați în lot.

Meciul 1: Farul - Petrocub 3-2

Au marcat: Banu 15, Cocoș 59, Stoian 60 / Abagna 28, S. Plătică 41

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Mușat - Sîrbu, Duțu, Gustavo - Grosu, Banu, Casap, Lazăr - Avramescu, Andronache, Bodișteanu.

Au mai intrat: Răfăilă - Martinovic

Petrocub (antrenor Andrei Martin): Șamlemea - Zagladica, Mudrac, Borș - Pușcaș, Demian, V. Jardan, Melachie - Lupan, M.Plătică, Iosipoi.

Au mai intrat: Covali, Razak - Ambros, I.Jardan, Olaynian, S.Plătică, Abagna, Lungu, Potîrniche.

Meciul 2: Farul - Petrocub 1-2

Au marcat: Stoian 67 / S.Plătică 29, Jardan 35

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Bălașa, Queiros, Dănuleasă - M.Popescu, N.Popescu, Vînă, Ganea - Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru.

Au mai jucat: Ducan - Dumitra, Nedelcu, Martinovic, Cercel, Ciobanu, Grameni, Băsceanu, Aioanei, Doicaru, Cocoș, Stoian

Petrocub (antrenor Andrei Martin): Razak - Potîrniche, Mudrac, Melachio - I.Jardan, Lungu, Abagna, S.Plătică - Ambros, Lupan, Pușcaș.

Au mai jucat: Șmalenea, Covali - Demian, Zagladica, Olaynian, Jardan, Iosipoi, Borș, Matheus.