Roș-albaștrii s-au văzut conduși încă din primele minute, după golul lui Jipa (5'). Tavi Popescu a restabilit însă egalitatea (39') și a realizat ”dubla” în actul secund (67'). Daniel Bîrligea a dus scorul la 3-1, iar Mike Cestor a închis tabela de marcaj la 3-2 în minutul 87.

Elias Charalambous s-a convins după victoria lui FCSB: ”Unul dintre cei mai mari fotbaliști din România”

După meci, Elias Charalambous, antrenorul roș-albaștrilor a ținut să puncteze faptul că Tavi Popescu este ”unul dintre cei mai mari fotbaliști din România”. De asemenea, tehnicianul și-a lăudat elevii pentru victorie și i-a dedicat victoria lui Mihai Lixandru, accidentat.

”Vreau să-i dedic acest succes în primul rând lui Lix (n.r. - Lixandru), care trece prin momente grele după accidentare. De altfel și jucătorii i-au dedicat victoria, Tavi Popescu a arătat tricoul lui, toți au jucat azi cu gândul la el. Și vreau să le mai mulțumesc fanilor, care ne-au încurajat ca întotdeauna.

Tavi este, așa cum am mai spus și cu alte ocazii, unul dintre cei mai mari fotbaliști din România și sunt sigur că la un moment dat va ajunge și mai sus, are un talent aparte. E clar că poate mai mult

Bîrli se află într-un moment bun, a marcat, și-a făcut treaba, ne-a ajutat, a marcat, iar noi suntem bucuroși pentru el.

Știam ce ne așteaptă la acest meci. După victoria mare de la Salonic, am încercat să trecem repede peste, eram puțin îngrijorat, dar știam că jucătorii știu cât de importantă era victoria de azi pentru noi. Trebuie să obțineam neapărat cele trei puncte.

Așa cel mai important pentru noi este că am câștigat”, a spus Elias Charalambous după meci.