Etapa ISTERICILOR: Granzii NU stiu sa piarda! CE LECTIE le-a dat Copos lui Becali, Badea si Muresan: Superliga

Steaua, Dinamo, Vaslui, Rapid si CFR Cluj s-au incurcat in aceasta etapa iar patronii au cedat nervos. Craciunescu a fost cea mai atacata persoana din fotbalul romanesc.

George Copos a avut cea mai normala reactie dintre toti sefii din fotbal care au pierdut in aceasta etapa. Patronul din Giulesti le-a aratat obrazul jucatorilor si nu a sarit la gatul arbitrilor cum a facut Becali si Badea.

Dinamovistii ACUZA: Craciunescu o ajuta pe CFR! Ciobotariu: "In deplasare avem mereu aceeasi arbitri"
Badea a fost furios in pauza meciului dupa eliminarea lui Marius Niculae si a avut o iesire care nu ii sta in fire. "Din punctul meu de vedere, Craciunescu nu mai beneficiaza de credit sa conduca CCA! Reactia lui Marius Niculae nu a fost de cartonas rosu. E inadmisibil! Vorbim deja de arbitraje comandate, de arbitraje dirijate catre nord-vestul tarii. Sunt contrariat de maniera in care Craciunescu a inteles sa transforme CCA intr-o feuda proprie", a declarat Nicolae Badea la Digi Sport.

Nici Ciobotariu n-a mai rezistat si a acuzat brigada trimisa de Craciunescu la Galati. "Mi se pare ciudat ca avem mereu aceeasi brigada, poate si cu Rapid o sa fie aceeasi brigada. Nu comentez arbitrajul insa mereu in deplasare avem aceeasi arbitri!!", a declarat antrenorul dinamovist.

A inceput RAZBOIUL in Liga I! Telefoane de amenintare la CFR! Muresan vrea victorie la masa verde cu Sportul!
La fel ca Dinamo, CFR n-a putut s-o bata pe Sportul. A facut doar 1-1 in Regie si vrea sa aplice acelasi model ca si dinamovistii dupa 1-3, acasa, contra echipei lui Isaila. Sefii de la Cluj vor sa conteste un jucator despre care au informatii ca nu a fost legitimat corect de Vasile Siman.

Chiar daca n-a pierdut, CFR a iesit cel mai rau dupa meciurile din etapa 22. Presedintele Iuliu Muresan a primit telefoane anonime de amenintare!

Muresan spune ca nu intelege reactiile impotriva echipei lui si spune ca Dinamo e echipa arbitrilor in 2012.

"Noi suntem avantajati? Nu-i adevarat! Dinamo e! Nicolae Badea s-a descalificat prin atacurile de aseara. Eu il credeam un om intelept! Daca eram pe 5, nu ne mai ataca nimeni", a spus Muresan.

Becali pregateste REVOLUTIA in fotbalul romanesc! Ce alianta vrea sa faca cu finul Borcea

Dupa infrangerea de la Targu Mures, Gigi Becali l-a sunat pe finul Cristi Borcea si a pus la cale un plan pentru a revolutiona Liga I: "Daca suntem barbati, hai sa nu ne mai prezentam la meciuri"

Patronul Stelei acuza arbitrajul lui Balaj si spune ca toate cartile sunt facute pentru CFR, iar singura varianta pentru a rezolva aceasta problema este ca echipele sa nu se mai prezinte la meciuri

"A fost o echipa care a fost foarte motivata, bravo lor. Eu zic ca faultul din care am primit golul n-a fost fault. Dupa aia tot meciul, tragea de timp. A zis ca asta e. Ma, dar totul a culminat cu acel penalty din ultimul minut la Chiricheş. Omul asta e un mare nenorocit. Daca el l-am facut in toate felurile pe Balaj, ma, cum poţi sa mi-l dai, ma, pe Balaj?", a spus Becali la Digi Sport

Nebunie in Giulesti: fanii au cerut DEMISIA lui Razvan! Copos catre jucatori: "Sa va fie RUSINE!"
Fanii Rapidului l-au injurat din nou pe Dani Coman, care nu a fost inclus in lot. Razvan Lucescu a fost si el atacatat. Rapidistii il vor inapoi pe Sumudica.

La cateva minute dupa finalul meciului, Copos a plecat de la vestiare, suparat foc pe jucatori: “Sa le fie rusine!”

Numele lui Sumudica a fost scandat de catre rapidisti la ultimele doua etape. Dupa meciul castigat cu 1-0 de Brasov la Vaslui, Marius Sumudica a declarat: “Am contract cu Brasov si nu ma intereseaza alt post in acest moment”

Din minutul 83, fanii giulesteni au scandat: "Rusine, rusine sa va fie" si "Afara, afara din Giulesti".
De asemenea suporterii Rapidului l-au injurat pe portarul Danut Coman. Galeria a afisat un banner ironic: “Dani, fii tare, te injuram incontinuare”

Miercuri
CFR pierde doua puncte imense! Gazdele au jucat 30 de min. in 10 oameni si au egalat in min. 90! Sportul 1-1 CFR Cluj
U Cluj 3-1 Astra Ploiesti! Supergol Grozav din foarfeca! Adrian Cristea l-a facut fericit pe Niculescu!
Kovacs a aruncat in aer meciul de la Galati: "Se arbitreaza comandat!" Otelul 1-1 Dinamo! Munteanu a ratat PENALTY in minutul 80!

Joi
Etapa NEBUNA in Liga I! Inca o surpriza de proportii: Rapid 1-2 Ceahlaul! Mesaj IRONIC al galeriei pentru Dani Coman
Brasov castiga DRAMATIC la Vaslui! Papp a ratat egalarea in min 93, Vaslui a avut un penalty neacordat! FC Vaslui 0-1 FC Brasov!
Steaua si-a FENTAT astrele: Targu Mures 1-0 Steaua! Balaj a refuzat doua penalty-uri, Tatarusanu a COMIS-O din nou!