Arădenii au deschis scorul în minutul 12, prin Valentin Costache, dar clujenii au egalat imediat după pauză prin Panagiotis Tachtsidis. Omondi a marcat pentru 2-1 în minutul 74, iar Kadiri a dus scorul la 3-1 în minutul 78.

Fanii lui CFR Cluj au răbufnit la adresa lui Dan Petrescu: ”Demisia, demisia!”

Deși a fost așteptat cu sufletul la gură de fanii clujeni sezonul trecut, când Andrea Mandorlini și Adrian Mutu nu au reușit să se ridice la nivelul așteptărilor din Gruia, fanii lui CFR Cluj nu l-au iertat pe Dan Petrescu.

După cel de-al treilea gol al celor de la UTA Arad, atunci când Kadiri l-a lobat pe Mihai Popa în minutul 78, suporterii clujeni au început să strige ”Demisia, demisia”, un mesaj direct pentru Dan Petrescu.

Tehnicianului nu i-a venit să creadă ce se întâmplă pe teren și a rămas nemișcat în zona băncii de rezerve.