Farul Constanța - FC Hermannstadt 3-2. Victorie importantă pentru Gică Hagi, după un meci nebun

Farul Constanta FC Hermannstadt Gica Hagi Superliga Romaniei Superliga
Data publicarii: Luni 19 August 2024, 23:58
Data actualizarii: Luni 19 August 2024, 23:58

Meciul dintre Farul Constanța și Hermannstadt s-a încheiat cu scorul de 3-2.

Farul Constanța - FC Hermannstadt 3-2

Minutul 90+7: FINAL!

Minutul 83: GOOL Hermannstadt! Dragoș Iancu reușește să reducă din diferență după ce a reluat perfect cu capul o minge centrată de Ronaldo Deaconu din corner.

• Gică Hagi, antrenorul Farului / Foto: Sport Pictures

Minutul 56: GOOL Farul Constanța! Rivaldinho duce scorul la 3-1, după ce reia cu capul o minge centrată de Grigoryan.

Minutul 52: GOOL Farul Constanța! Grigoryan încearcă să centreze în careu, dar execuția îl păcălește pe Căbuz și mingea intră în poartă.

Minutul 48: GOOL Hermannstadt! Murgia egalează cu o execuție spectaculoasă, din întoarcere. Un șut cu piciorul drept, din afara careului lovește bara porții lui Buzbuchi, iar apoi intră în poartă.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 31: Ocazie imensă pentru Hermannstadt! Ianis Stoica țintește colțul lung, dar Buzbuchi este atent și reușește să respingă în corner.

Minutul 9: A venit replica lui Hermannstadt! Șutul lui Ianis Stoica este, însă, prins de Buzbuchi.

Minutul 8: GOOL Farul Constanța! Gabi Iancu trimite cu capul pe spate către Rivaldinho, care reia din cădere și îl învinge pe Cătălin Căbuz. 1-0 pentru echipa lui Gică Hagi.

Minutul 1: Fluiert de start la Constanța!

• Farul Constanța: Buzbuchi - Popescu, Bălașa, Gustavo Marins, Ganea - Vînă, Nedelcu, Grameni - Iancu, Rivaldinho, Grigoryan
  • Rezerve: Ducan, Sîrbu, Dănuleasa, Grosu, Dican, Radaslavescu, Popescu, Casap, Doicaru, Merloi, Alibec, Stoian
  • Hermannstadt: Căbuz - Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves - Ivanov - Balaure, Murgia, Biceanu, Ianis Stoica - Chițu
  • Rezerve: Pop, Muțiu, Bejan, Iancu, Căpușă, Deaconu, Gandila, Ciubotaru, Lupu, Neguțm Miart, Popescu

Farul Constanța se află în prezent pe ultimul loc în campionat, cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în cele cinci meciuri disputate până acum, cu un golaveraj de 4:5. Pe teren propriu, "marinarii" dispun de un golaveraj de 2:2. Ultimul meci al echipei s-a încheiat cu o înfrângere cu 3-2 în fața celor ede la FCSB.

FC Hermannstadt ocupă locul 13 în clasament, având în cont o victorie, două remize și două înfrângeri din cele cinci meciuri jucate, cu un golaveraj de 4:6.

În ultima partidă, FC Hermannstadt a învins FC Botoșani cu 2-1.

În ultimele patru meciuri dintre Farul Constanța și FC Hermannstadt, fiecare echipă a câștigat câte un meci, iar două dintre partide s-au încheiat la egalitate. Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în noiembrie 2023 și s-a terminat cu un rezultat de 1-1. a