Farul Constanța - Unirea Slobozia 0-1 | Nou promovata a rupt gura târgului la Ovidiu! Florin Purece, cadou pentru Rege Superliga

Unirea Slobozia a "dovedit-o" pe formația lui Gică Hagi, în deplasare, scor 0-1.

Farul Constanța - Unirea Slobozia 0-1

Mintuul 90+5: Final de meci!

Minutul 88: Ciobanu este găsit la marginea careului, trimite puternic, dar mingea este respinsă de un apărător.

• Farul Constanta Unirea Slobozia Live Text De La 18 30 Incepe Un Nou Sezon Din Superliga Romaniei 2

Minutul 83: Andrei Ciobanu trimite o torpilă dinafara careului, portarul a fost pe fază și a respins, cu greu, în corner.

Minutul 66: Laurențiu Vlăsceanu driblează și scapă liber. Fundașul în vârstă de 19 ani șutează slab, direct în brațele portarului.

Minutul 62: Sekou Camara vede cartonașul galben, după o intrare dură.

Minutul 56: O centrare îl găsește perfect pe Ionuț Cojocaru în teren. Atacantul se înalță, dar execuția nu este genială, mingea părăsește suprafața de joc.

Minutul 53: Gustavo Marins trimite o centrare lungă și îl lansează pe Cojocaru. Cel din urmă nu ajunge la timp și balonul iese înafara terenului.

Minutul 45: A început repriza secundă!

Prima repriză

Minutul 45+3: Horațiu Feșnic a fluierat finalul primei reprize!

Minutul 38: Ionuț Cojocaru se trezește cu mingea la picior, după o respingere în careul Unirii Slobozia. Atacantul de 20 de ani șutează, dar execuția este lipsită de precizie și ajunge în tribune.

Minutul 33: Ionuț Vină șutează în forță, dar execuția a fost plasată pe centrul porții. Portarul este pe poziție și respinge.

Minutul 19: GOOOL Unirea Slobozia! Florin Purece este găsit în careu, șutează la colțul scurt și înscrie!

Minutul 10: Cristi Ganea trimite o centrare în careu, la bara a doua. Narek Grigoryan trimite cu capul, dar precizia nu a fost de partea sa și balonul părăsește suprafața de joc.

Minutul 4: Purece trimite o centrare precisă în careu, Jordan Gele se înalță și trimite balonul în poartă. Golul nu a fost luat în considerare, în urma analizei VAR. Verdict: Fault în atac!

Minutul 1: Start de partidă la Ovidiu!

Echipele de start

Farul Constanța: Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Cr. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Cojocaru, Rivaldinho, Grigoryan

Rezerve: Ducan, Cercel, Duțu, Dănuleasa, Grosu, N. Popescu, Casap, Ciobanu, G. Iancu, Doicaru, Dican, Radaslavescu

Antrenor: Gheorghe Hagi

Unirea Slobozia: D. Rusu – P. Medina, P. Antoche, D. Pospielov, C. Toma – A. Lopez, Ov. Perianu – S. Camara, F. Purece, C.Nkama – J. Gele

Rezerve: Krell, Șerbănică, Dorobanțu, I. Dinu, Lemnaru, Pacionel, Coadă, Barbuț, Aganovic, Vlăsceanu, Ilie

Antrenor: Adrian Mihalcea

Farul Constanța - Unirea Slobozia, LIVE TEXT de la 18:30

Noul sezon din Superliga României debutează cu partida dintre Farul Constanța și Unirea Slobozia, pe stadionul din Ovidiu.

Oaspeții sunt o echipă nou-promovată, aflată pentru prima dată în principala competiție internă. De cealaltă parte, dobrogenii au încheiat sezonul trecut pe locul patru, în campionat.

Pentru Gheorghe Hagi, va fi a 350-a partidă în Superligă ca antrenor, debutul fiind în noiembrie 2005, în Oţelul Galaţi - Poli Timișoara 0-2.

Farul Constanța s-a întâlnit ultima dată cu Unirea Slobozia în 2020, moment în care echipa de la malul mării s-a impus cu 2-0. Atunci, Farul și Viitorul lui Gică Hagi încă nu fuzionaseră.