FC Hermannstadt - Unirea Slobozia 1-1 | Egalitate la Sibiu!

FC Hermannstadt Adrian Mihalcea Marius Maldarasanu Superliga Unirea Slobozia Superliga
Data publicarii: Vineri 26 Iulie 2024, 20:53
Data actualizarii: Vineri 26 Iulie 2024, 20:54

Primul meci din cadrul rundei a treia a Superligii se joacă la Sibiu.

FC Hermannstadt - Unirea Slobozia 1-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 83: O centrare îl găsește superb pe Jordan Gele în careu. Atacantul francez se înalță peste apărarea echipei lui Marius Măldărășanu, dar execuția a fost slabă și lipsită de precizie.

Minutul 81: Laurențiu Vlăsceanu trece superb de apărarea sibienilor și încearcă să paseze în "gura porții". Mingea a fost interceptată și respingă de apărarea adversă.

Minutul 69: Christ Afalna a recuperat mingea în careului sibienilor. Atacantul de origine cameruneză trimite un șut puternic din întoarcere, care trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 67: Cristian Neguț a văzut cartonașul galben în urma unei intervenții neinspirate.

Minutul 61: Oroian trimite o centrare în careu. Mingea îl viza pe Chițu, care nu a stat bine pe picioare și a ratat execuția.

Minutul 47: Ianis Stoica a șutat peste poartă din afara careului.

Minutul 45: "Centralul" Rareș Vidican a fluierat startul reprizei secunde!

Prima repriză

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 45+1: Markovic este găsit de Oroian. Atacantul își încearcă norocul de la distanță, dar execuția sa trece cu mult pe lângă poarta apărată de moldoveanul Denis Rusu.

Minutul 40: GOOOL Unirea Slobozia! O centrare îl găsește pe Dmytro Pospelov în careu. Ucraineanul plonjează peste apărarea adversă și trimite mingea în poartă!

Minutul 39: Alexandru Oroian își încearcă norocul de la mare distanță. Fundașul șutează în forță, dar precizia nu a fost de partea sa și mingea ajunge în tribune.

Minutul 36: Ce ocazie! În urma unei pase respinse, mingea ajunge în proximitatea lui Ariel Lopez. Jucătorul din Uruguay încearcă o execuție de zile mari și trimite dintr-o "semi-foarfecă" de la mare distanță. Șutul a fost prins de portarul Căbuz.

Minutul 27: Balaure se găsește cu mingea la picior în urma unui contra-atac. Extrema dreaptă își încearcă norocul de la 40 de metri dar mingea ajunge în tribune.

Minutul 26: Veteranul Adnan Aganovic pătrunde în careului sibienilor și alege să șuteze în forță. Execuția, în forță, dar lipsită de precizie, îl lovește pe portarul Căbuz.

Minutul 24: Ianis Stoica pătrunde în careu și încearcă o centrare pe jos. Ionuț Dinu este pe poziție și respinge mingea în corner.

Minutul 21: Ianis Stoica își ia inima în dinți și își încearcă norocul dinafara careului. Șutul este moale și trece pe lângă poarta moldoveanului Denis Rusu.

Minutul 19: O centrare îl caută pe Sekou Camara în careu. Precizia a lipsit din execuție și mingea a părăsit suprafața de joc.

Minutul 8: Marcatorul primului gol, Alessandro Murgia, a văzut cartonașul galben în urma unui duel neinspirat.

Minutul 6: GOOOOL Hermannstadt! Alessandro Murgia profită de o minge respingă greșit de apărarea echipei din Ialomița și trimite un șut superb în plasa laterală!

Minutul 4: Balaure încearcă o centrare la colțul lung. Paolo Medina se află pe poziție și respinge.

Minutul 1: Start de partidă la Sibiu!

Echipele de start

FC Hermannstadt - Căbuz - Oroian, Bejan, Găman, Căpușă - Balaure, Murgia, Ivanov, Deaconu - Stoica, Markovic

Rezerve: Biceanu, Chițu, Ciubotaru, Gîndilă, Goncalves, Iancu, Jipa, Muțiu, Neguț, Pop, Stoica

Antrenor: Marius Măldărășanu

Unirea Slobozia: Rusu - Medina, Dinu, Pospelov, Șerbănică - Perianu, Lopez, Camara, Purece, Aganovic - Afalna

Rezerve: Bărbuț, Coadă. Dorobanțu, Gele, Ilie, Krell, Lazăr, Lemnaru, Pacionel, Toma, Vlăsceanu

Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Hermannstadt - Unirea Slobozia, primul meci din cadrul etapei a treia din Superligă, se joacă la Sibiu de la ora 19:00, LIVE TEXT pe Sport.ro.

Este un duel inedit pentru prima noastră divizie, având în vedere că Unirea Slobozia este o nou-venită în Superligă.

FC Hermannstadt, imbatabilă pe teren propriu până la meciul cu cântec cu Poli Iași din sezonul trecut

6 mai 2024, FC Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1: a fost singura înfrângere suferită de sibieni în ultimele 20 de partide jucate în campionat pe teren propriu, interval în care au mai înregistrat acasă 10 victorii şi nouă rezultate de egalitate.

În precedenta deplasare, cea din prima etapă, ialomiţenii au fost performerii rundei, asta după ce s-au impus cu 1-0 pe terenul celor de Farul.

A fost un joc foarte bine pregătit tactic de către Adrian Mihalcea, cel care a contribuit consistent la tot ce înseamnă astăzi Unirea Slobozia. A urmat duelul cu FCSB, meci pe care l-au terminat la egalitate, scor 2-2, după ce au revenit de două ori pe tabelă.

Marius Măldărăşanu şi Adrian Mihalcea s-au mai duelat de cinci ori în toate competiţiile, de trei ori s-a impus actualul tehnician al sibienilor, iar alte două partide s-au terminat la egalitate. Info: LPF