NEWS ALERT FCSB, cu Damașcan în echipă, victorie la scor în amicalul de azi cu ”dușmanul” de-o viață! Au debutat și Daniel Bîrligea și Mihai Popescu

FCSB Claudiu Niculescu daniel birligea fc voluntari Mihai Popescu Superliga
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 14:26
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 14:39

Campioana României a profitat de pauza competițională pentru a disputa o partidă de pregătire.

”Campionii României au câștigat cu 3-0 partida amicală disputată sâmbătă, împotriva celor de la FC Voluntari, la Baza Sportivă FCSB.

Golurile roș-albaștrilor au fost reușite de Valentin Crețu (6), Baba Alhassan (36) și Marius Ștefănescu (75). Pentru echipa noastră au debutat, în acest joc, noile achiziții Daniel Bîrligea și Mihai Popescu, primul fiind coautor la golul lui Ștefănescu.

FCSB a evoluat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Udrea - Crețu, Chiricheș, Alecsandroaie, Panțîru - Șut, Alhassan - Baeten, Oct. Popescu, Miculescu - Tănase.

În a doua repriză, echipa trimisă în teren de Elias Charalambous a fost următoarea: Vlad - Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu - Alhassan, Baeten - Ștefănescu, L. Phelipe, Popa - Bîrligea.

Pe parcursul celei de-a doua părți, Damașcan l-a înlocuit pe Baeten”, a anunțat FCSB azi la prânz.

Cine este Eric Damașcan de la FCSB

Damașcan este un junior de la Academia FCSB, Eric Damașcan, care în sezonul trecut a jucat la echipa din Liga Elitelor Under 16.

Oponenții de la FC Voluntari sunt antrenați de fostul mare atacant dinamovist Claudiu Niculescu.

După primele opt etape din Superligă, FCSB se află abia pe locul 10 în clasament, dar are și un meci mai puțin disputat.