FCSB, trei schimbări la pauză în meciul cu Oțelul Galați! Fotbaliștii care l-au enervat pe Gigi Becali

FCSB - Oțelul Galați FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Vineri 26 Iulie 2024, 23:25
Data actualizarii: Vineri 26 Iulie 2024, 23:25

Meciul dintre FCSB și Oțelul Galați se dispută pe stadionul din Ghencea.

Înainte de returul cu Maccabi Tel Aviv din Ungaria, FCSB joacă vineri seara pe stadionul din Ghencea împotriva celor de la Oțelul Galați, una dintre echipele neînvinse în acest debut de sezon.

FCSB, trei schimbări la pauză în meciul cu Oțelul

Chiar dacă FCSB a avut ocaziile periculoase în prima parte a jocului, campioana a fost condusă la pauză de Oțelul după ce Juri Cisotti a deschis scorul în minutul 44, înainte de pauză.

Pentru partea a doua a jocului, campioana a făcut nu mai puțin de trei schimbări. Luis Phelipe, David Miculescu și Mihai Lixandru au fost înlocuiți de Marius Ștefănescu, Daniel Popa și Alexandru Băluță.

Statistici FCSB vs Oțelul Galați

Ultimul succes reuşit de roş-albaştri pe teren propriu în campionat: 2 septembrie 2012, FCSB - Oţelul 2-1.Cea mai recentă dispută directă din SuperLigă: 3 decembrie 2023, FCSB - Oţelul 0-2, goluri marcate de Samuel Teles şi Juri Cisotti.

Dorinel Munteanu vs. FCSB în toate competiţiile: 19 jocuri - 6 victorii - 3 remize - 10 înfrângeri.

Actualul tehnician al Oţelului a antrenat-o pe FCSB în sezonul 2008-2009, palmaresul acestuia pe banca roş-albaştrilor cuprinzând o victorie, patru remize, trei înfrângeri.