Fotbalistula ajuns în această vară la FCSB a înscris din foarfecă, după o gafă a lui Adnan Golubovic, portarul lui Dinamo.

Florin Prunea: ”Golubovic nu trebuia să plonjeze!”

Florin Prunea a comentat la pauza meciului gafa lui Golubovic în urma căreia roș-albaștrii au reușit să deschidă scorul pe Arena Națională.

Fostul portar și oficial al lui Dinamo susține că goalkeeper-ul sloven nu ar fi trebuit să plonjeze la centrarea lui Alex Băluță și ar fi trebuit să prindă simplu balonul.

Totodată, Prunea a fost impresionat de execuția lui Daniel Bîrligea.

Meci echilibrat, nu anunța nimic acel gol. Golubovic a avut o intervenție la 1-0, ține Dinamo în joc, dar e o minge simplă (n.r. la faza golului), nu trebuia să plonjeze, e o minge simplă, nu s-a informat. Bîrligea vine din spate. Se întâmplă să greșești ca portar, dar Bîrligea are o execuție extraordinară”, a spus Florin Prunea la pauza meciului la Digi Sport.