Dinamo a condus cu 1-0 la pauză după golul lui Selmani, iar gazdele au majorat avantajul în minutul 71, prin Dennis Politic. Totuși, finalul jocului le-a aparținut oaspeților, care au reușit să marcheze prin Lorand Fulop (77') și Eduard Florescu (85'), smulgând astfel un punct.

Florin Prunea remarcă marea problemă a lui Dinamo după 2-2 cu Botoșani

Florin Prunea, fostul jucător și conducător al lui Dinamo, spune că marea problemă a echipei lui Zeljko Kopic este legată de subțirimea lotului. Cu o bancă de rezerve solidă, Prunea crede că Dinamo s-ar fi impus fără probleme.

"A doua repriză a fost total diferită față de prima. Botoșani a început foarte bine, a urcat, a împins liniile. Dinamo marchează, face 2-0, dar, din păcate, în această seară s-a văzut subțirimea lotului de la Dinamo. Nu ai voie să nu câștigi o asemenea partidă după ce conduci cu 2-0.

S-a accidentat Sivis, a intrat foarte bine Costin, dar s-a văzut subțirimea băncii de rezervă. O asemenea partidă nu ai cum să o pierzi niciodată dacă ai variante pe banca de rezerve", a spus Florin Prunea, la Digisport.

Dinamo rămâne pe podium, pe locul 3, cu 17 puncte, în timp ce FC Botoșani e pe 15, cu 8 puncte.

În runda următoare, Dinamo va juca pe terenul celor de la Farul Constanța, vineri, 4 octombrie, de la ora 21:00.