FOTO EXCLUSIV Fostul patron al Rapidului, apariție excentrică la derby-ul cu Dinamo! S-a vopsit albastru

Rapid Dinamo NIcolae Cristescu Superliga Nicolae Cristescu, fostul patron al Rapidului / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 19 August 2024, 14:29
Data actualizarii: Luni 19 August 2024, 15:07

Rapid – Dinamo s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a șasea din Superliga României.

Într-o atmosferă incendiară, partida s-a decis după două penalty-uri dictate de Iulian Călin. Petrila a deschis scorul în minutul 53, dar Selmani a restabilit egalitatea în minutul 79.

• Nicolae Cristescu, fostul patron al Rapidului / Foto - Gabriel Chirea

Nicolae Cristescu și-a vopsit părul albastru

Fostul patron al Rapidului, Nicolae Cristescu, nu putea rata derby-ul cu Dinamo, și a avut o apariție surprinzătoare în Giulești. Cristescu și-a vopsit părul albastru după modelul lui Andrei Rațiu și a urmărit meciul de la lojă, alături de omul de afaceri de origine siriană Imad Mohamad Kassas, care este patron al clubului Metaloglobus și prieten bun cu Gigi Becali

Cristescu a preluat clubul Rapid de la George Copos în anul 2013, însă, la scurt timp după acel moment, clubul a intrat în faliment.Totuși, Nicolae Cristescu a rămas un apropiat al clubului giuleștean și este văzut adesea la meciurile Rapidului.