Fotbalistul care l-a impresionat pe Florin Prunea la Sepsi - Dinamo: ”Când a intrat, nu au mai fost probleme!”

Dinamo Florin Prunea sepsi Superliga Florin Prunea / Foto: PRO TV
Data publicarii: Duminica 28 Iulie 2024, 00:08
Data actualizarii: Duminica 28 Iulie 2024, 00:08

Sepsi Sfântu Gheorghe – Dinamo s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a treia din Superliga României.

Covăsnenii au deschis scorul în minutul 29, însă Dinamo a avut un joc mai solid în partea a doua a partidei, iar Neagu a restabilit egalitatea pe tabelă în minutul 74.

Florin Prunea: ”Sivis este un jucător care mie nu o să îmi displacă!”

Florin Prunea a urmărit partida și crede că rezultatul este unul echitabil pentru ambele echipe. Fostul mare portar a fost impresionat de inspirația lui Zeljko Kopic de la schimbări și a mărturisit că a fost plăcut surprins și de felul în care a evoluat Maxime Sivis.

Este un rezultat echitabil după modul în care s-au împărțit cele două reprize. În prima repriză, Sepsi mai bună, în repriza a doua, Dinamo mi s-a părut echipa mai bună. Bineînțeles, și inspirația lui Kopic, schimbările pe care le-a făcut, imediat cei trei jucători au fost angrenați în marcarea golului. Dinamo putea chiar să câștige.

Nu a avut ocazii foarte mari, dar a fost echipa care a avut posesie, care a împins mai mult în repriza a doua. E și acest fundaș dreapta (n.r Maxime Sivis) care mie nu o să îmi displacă. Când a intrat acolo, nu au mai fost probleme. Se vede că este fundaș de meserie, că face mai mult faza defensivă decât Costin. Jucătorii care au intrat s-a văzut clar că au venit cu un plus”, a spus Florin Prunea la Digi Sport.