Fotbalistul de la FCSB care l-a dat pe spate pe Gigi Becali după remiza cu ”U” Cluj: ”Nu am ce să-i reproșez” Superliga

FCSB - ”U” Cluj s-a încheiat 1-1.

Cele două echipe și-au dat întâlnire sâmbătă seară, de la ora 22:00, pe stadionul ”Steaua” din Ghencea, în prima etapă din noul sezon al SuperLigii României.

La capătul celor 90 de minute, FCSB și ”U” Cluj au împărțit punctele.

După meci, Gigi Becali a avut o intervenție în direct la televiziunea DigiSport. Printre altele, patronul FCSB a ținut să puncteze faptul că lui Alexandru Musi nu are ce să-i reproșeze și că i-a plăcut enorm evoluția acestuia din meciul cu ”U” Cluj.

”Musi nu am ce să-i reproșez nimic. Mi-a plăcut foarte mult. Nu că a dat gol neapărat. A jucat foarte bine”, a spus Gigi Becali.

Cotat la 800.000 de euro de site-urile de specialitate, Musi se află la prima echipă a FCSB-ului din iulie 2021. În ultimul sezon, a fost trimis sub formă de împrumut la Poli Iași și la Petrolul Ploiești.

FCSB - ”U” Cluj 1-1

După o primă repriză tăcută, FCSB a deblocat în cele din urmă tabela de marcaj în actul secund. Adrian Șut i-a ”pus” mingea lui Alexandru Musi, care nu a iertat și a șutat exemplar de la marginea careului.

La doar șase minute, ”șepcile roșii” au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, fructificată de Dan Nistor. Tabela a rămas intactă până la finalul meciului, iar FCSB și ”U” Cluj au obținut un punct.