Fratia egalului! Gaz Metan 0-0 Unirea!

Fratia egalului! Gaz Metan 0-0 Unirea! Superliga

Campioana Unirea Urziceni nu a reusit decat un rezultat de egalitate, 0-0, in deplasare la Gaz Metan Medias, dupa un meci plin de ocazii de ambele parti.

Echipele Gaz Metan si Unirea Urziceni au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputata la Medias, contand pentru etapa a IX-a a Ligii I, in care formatia gazda a evoluat in inferioritate numerica in ultimele noua minute, dupa eliminarea lui Bud.

In minutul 35, Todoran a reluat balonul in plasa, insa arbitrul Marisu Avram a anulat reusita mijlocasului campioanei Romanei pentru un fault comis de Danalache asupra lui Zoran Markovici in faza premergatoare golului, moment in care antrenorul Unirii Urziceni, Dan Petrescu, si managerul general Mihai Stoica au protestat vehement.

In minutul 81, Bud (Gaz Metan) a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat de Marius Avram, in urma unui fault asupra lui Bordeanu.

Gaz Metan: 30. Butcha - 20. Nohai, 19. Lazar, 25. Z. Markovici, 15. Hoban - 5. A. Munteanu (24. Cigan '72), 21. Todea 7. Kubala (6. Akaky '76), 27. Eric 22. Parvulescu (8. Buzean '82) - 10. Bud. Antrenor: Cristian Pustai.

Unirea Urziceni: 74. D. Tudor - 16. E. Nicu, 6. Galamaz, 22. B. Fernandes, 23. Bordeanu - 9. Varga, 8. Paraschiv, 10. Paduretu (20. L. Marinescu '60), 5. Todoran (11. Onofras '85), 30. S. Frunza (17. Semedo '72) - 15. Danalache. Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonase galbene: Bud '45, '81 Todea '66, Eric '85
Cartonas rosu: Bud '81
Arbitri: Marius Avram (central) - Octavian Sovre, Iulian Radu (asistenti) - Catalin Busi (rezerva)
Observatori: Ioan Igna, Octavian Goga.

La partida au asistat aproximativ 4500 de spectatori.