Cu George Pușcaș titular, gazdele s-au impus cu scorul de 3-1, internaționalul român marcând de două ori.

Atacantul a deschis scorul în minutul 13, iar a doua reușită a bifat-o în minutul 83, cu care s-a stabilit scorul final al partidei.

În urma acestui scor, Bodrumspor a urcat pe locul opt în clasament, cu nouă puncte, în timp ce Adana Demirspor se află pe ultima poziție, cu un singur punct.

Ultima dublă a lui George Pușcaș a fost în partida dintre România și Bosnia-Herțegovina, din septembrie 2022, din Liga Națiunilor, când tricolorii s-au impus cu scorul de 4-1.

La ce cluburi a mai evoluat George Pușcaș

George Pușcaș a fost legitimat de-a lungul carierei sale fotbalistice la echipe precum Bihor Oradea, Liberty Oradea, Inter, Bari, Benevento, Novara, US Palermo, Reading, Pisa, Genoa și Bodrumspor.

Cele mai multe apariții le-a bifat la Reading, 91, unde a reușit să-și treacă numele pe tabela de marcaj de 20 de ori, dar și să paseze decisiv în cinci situații diferite, în peste 5000 de minute petrecute în echipamentul clubului.