Fundașul stânga a rezistat doar 29 de minute pe teren, pentru că Elias Charalambous l-a trimis pe teren în locul său pe Risto Radunovic, cel mai probabil la comanda lui Gigi Becali, nemulțumit că fundașul lateral a greșit la golul prin care Gloria Buzău a deschis scorul după doar patru minute.

Ionuț Panțîru, nervos după ce a fost înlocuit după 29 de minute în meciul cu Gloria Buzău

Panțîru a fost extrem de nervos după ce a fost înlocuit și, când a ajuns lângă banca de rezerve, potrivit ProSport, fotbalistul a lovit puternic în acoperiș, după care s-a îndreptat supărat către vestiare.

La zece minute după ce a fost înlocuit, Octavian Popescu a reușit să restabilească echilibrul pe tabelă cu o execuție perfectă din lovitură liberă. Fotbalistul criticat de Gigi Becali înaintea meciului cu PAOK Salonic a reușit dubla în minutul 67, iar Daniel Bîrligea a înscris pentru 3-1 câteva minute mai târziu.

Scorul final a fost stabilit în minutul 87 de Mike Cestor, iar FCSB a plecat cu trei puncte extrem de importante având în vedere situația în care se află echipa patronată de Gigi Becali în clasamentul Superligii.