Gigi Becali a anunțat deja prima schimbare în FCSB - Sparta Praga (21:30, VOYO și PRO TV): ”Intră în repriza a doua”

Gigi Becali Champions League Sparta Praga William Baeten Superliga
Data publicarii: Marti 13 August 2024, 18:55
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 18:55

FCSB se va duela cu Sparta Praga, în a doua manșă din turul trei preliminar al Champions League, LIVE pe VOYO și PRO TV.

Cele două formații se vor duela pentru un loc în play-off-ul UCL pe stadionul "Steaua" din Ghencea, marți seară, nu mai devreme de ora 21:30.

Manșa tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

• Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV

A meritat toți banii! Transferul care îl mulțumește pe Gigi Becali: "Îmi place de el!"

Înainte de returul "de foc", Gigi Becali a avut o intervenție la televiziunea Digi Sport, unde a prefațat duelul cu cehii.

Finanțatorul roș-albaștrilor a oferit foarte multe detalii, precum echipa de start, dar și-a dat și cu părerea despre anumiți jucători.

Latifundiarul din Pipera este mulțumit de serviciile prestate de William Baeten, jucător transferat venit la București în acestă vară. Mai mult, patronul a anunțat că îl va utiliza în repriza a doua cu siguranță.

Cota de piață estimativă a fotbalistului se situează în jurul sumei de 550.000 de euro, conform site-urilor de specialitate.

"Baeten cu siguranță va intra în a doua repriză, în oricare situație va intra, indiferent de scor. Îmi place de el, pasează bine, nu pierde mingea. Poate să aibă execuții ca să câștigăm un meci. Nu este mare marcator, dar are execuții din când în când", a spus Gigi Becali.

Malmo sau PAOK pentru FCSB, dacă trece de Sparta Praga

În cazul în care va elimina Sparta Praga, FCSB va juca în play-off-ul Champions League împotriva învingătoarei din duelul Malmo - PAOK. În turul din Suedia, cele două formații au remizat, scor 2-2.

Dacă va fi eliminată de Sparta Praga, FCSB va coborî în play-off-ul Europa League, iar adversară va fi LASK Linz (Austria).

Cine transmite FCSB - Sparta Praga la TV în România

Trustul de televiziune PRO TV este singurul care va transmite în România la televizor și online meciul campioanei României.

A doua manșă din turul 3 preliminar al Champions League poate fi văzut la televizor pe PRO TV, iar abonații VOYO au posibilitatea de a vedea partida online în timp real.

De asemenea imagini video cu cele mai interesante faze ale meciului, momentele controversate, dar și interviuri cu jucătorii și oficialii, vor putea fi văzute exclusiv pe sport.ro și paginile oficiale de pe rețelele sociale ale trustului.