Gigi Becali a anunțat un nou titular în meciul cu Sparta Praga, după victoria cu Farul: ”Am bază în el!” Superliga

FCSB a obținut prima victorie din acest sezon în meciul cu Farul Constanța, scor 3-2, în etapa a cincea din Superliga României.

La finalul meciului, Gigi Becali a anunțat că a fost impresionat de prestația lui Marius Ștefănescu.

Gigi Becali: ”S-ar putea ca Marius Ștefănescu să fie titular cu Sparta!”

Deși era planificat ca fotbalistul venit de la Sepsi Sfântu Gheorghe să rămână doar o repriză pe teren, Gigi Becali a dat ordin ca Ștefănescu să nu fie înlocuit la pauză.

Patronul de la FCSB a anunțat că cel mai probabil Marius Ștefănescu va fi titular în returul dublei cu Sparta Praga.

Nu ai văzut că Ștefănescu a fost lăsat în teren? De ce a fost lăsat? Am avut bază în el, el trebuia să joace doar o repriză. S-ar putea să fie titular cu Sparta”, a spus Gigi Becali la Prima Sport.

Partida dintre Sparta Praga și FCSB s-a încheiat cu 1-1, iar returul programat marți, 13 august, de la ora 21:30, în direct, pe VOYO  și Pro TV.

VIDEO Rezumatul meciului Sparta Praga - FCSB 1-1