Gigi Becali a avut doar trei cuvinte de spus despre Ngezana după FCSB - Universitatea Craiova 3-0

Gigi Becali Ngezana Superliga Gigi Becali
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 00:44
Data actualizarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 00:57

Sud-africanul a jucat titular în meciul de sâmbătă seara, FCSB - U Craiova 3-0.

FCSB a controlat autoritar jocul cu Universitatea Craiova și s-a impus mai ales evoluției din prima repriză când a marcat de trei ori.

Gigi Becali, trei cuvinte despre Ngezana

Sud-africanul Ngezana a fost unul dintre jucătorii determinanți ai roș-albaștrilor în partida de sâmbătă seara, jucată în fața a peste 21.000 de spectatori.

Intrat prin telefon la miezul nopții, Gigi Becali l-a caracterizat pe stoperul sud-african în trei cuvinte. "Extraordinar, dribling, viteză. Am jucat cu o echipă prea slabă", a spus Becali, într-o intervenție la Digi Sport.

• Ce a declarat Ngezana
  • "Nu e ușor să schimbi țara, adaptarea a fost grea. A fost, într-adevăr, greu pentru mine să stau pe margine, nu a fost ușor. Am avut nevoie de timp, a trebuit să-mi aștept șansa de a juca. E un vis realitate să joc în Europa, dar trebuie să muncesc din greu"

FCSB - Universitatea Craiova 3-0

FCSB s-a distrat pe Ghencea cu Universitatea Craiova. Toate cele trei goluri au fost înscrise în prima repriză, când vicecampioana României a dat startul recitalului încă din minutul 13 al partidei.

Darius Olaru a deschis scorul, din pasa lui Octavian Popescu. În minutul 21, Alex Băluță l-a servit pe Risto Radunovic, care a înscris fără nicio problemă. Cuplul Popescu - Olaru a reapărut pe finalul primei reprize. Darius a realizat „dubla” în minutul 45 și a închis tabela de marcaj.

În urma victoriei, FCSB s-a distanțat la două puncte de ocupanta poziției a doua din clasament, CFR Cluj. Roș-albaștrii se află în vârf cu 18 puncte, în timp ce Universitatea Craiova se situează pe locul patru cu 14 puncte.