Gigi Becali a dat echipa de start pentru meciul cu FK RFS! Jucătorul care iese din schemă

Gigi Becali Europa League FCSB FK RFS Superliga Gigi Becali / Foto: Agerpres
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 00:20
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 00:21

FCSB a remizat cu Petrolul Ploiești în etapa a zecea din Superliga României, scor 1-1.

Deși au fost în inferioritate numerică după eliminarea lui Mihai Popescu, roș-albaștrii au condus până în minutul 90+4, grație golului marcat în minutul 3 de Alex Băluță. În prelungiri, Tudorie a reușit să restabilească egalitatea după o gafă a lui Ștefan Târnovanu.

Gigi Becali: ”Tănase o să iasă din schemă la meciul cu FK RFS!”

La finalul partidei, Gigi Becali, patronul campioanei României, a avut o intervenție telefonică în care a tras primele concluzii după meci, iar finanțatorul de la FCSB a dezvăluit și echipa de start pe care o va alinia la meciul cu FK RFS, primul din faza principală a Europa League.

De ce să fiu îngrijorat înainte de RFS? Nu e meci egal, cum să fie egal. Am dominat și repriza a doua, și în zece am dominat jocul o perioadă. De ce să vedem echipa asta? O să fie Ngezana, în rest o să fie așa. La mijloc va fi Olaru, va fi șut Șut, va fi Lixandru. În atac o să fie David Miculescu, Bîrligea și Băluță în dreapta. Tănase o să iasă din schemă cred. Nu mai jucăm așa, jucăm cu doi închizători”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Cum va arăta FCSB la meciul cu FK RFS

Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Șut – Băluță, Bîrligea, Miculescu