Gigi Becali a intervenit în direct la TV după FCSB - Oțelul și a făcut praf un jucător: ”Nu face nimic”

FCSB - Otelul Gigi Becali Superliga Superliga Gigi Becali / Foto: Profimedia
Data publicarii: Sambata 27 Iulie 2024, 00:11
Data actualizarii: Sambata 27 Iulie 2024, 00:10

FCSB - Oțelul Galați s-a încheiat 0-2.

Roș-albaștrii au primit vizita gălățenilor în Ghencea, pe stadionul ”Steaua”, în a treia etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Dorinel Munteanu a obținut toate cele trei puncte.

Gigi Becali, patronul FCSB, a intervenit în direct la TV la capătul celor 90 de minute și a ținut să puncteze faptul că ar fi trebuit ca William Baeten să evolueze în meciul cu Oțelul Galați.

Mai mult, milionarul din Pipera s-a arătat nemulțumit de evoluția lui Marius Ștefănescu, despre care a spus că nu a alergat și că a plătit prea mult pe el pentru o prestație modestă împotriva celor de la Oțelul.

”Îmi pare rău că nu l-am băgat pe Baeten ca să-l văd, am fost fraier. Domne, că nu e încă pregătit bine, că nu are ritm. Puteam să-l bag în locul lui Ștefănescu. Ce să fac? Să-l văd pe Ștefănescu cum stă pe teren și se uită?

Omul dă milioane de euro și după, când vezi lucrurile astea, normal că nu-ți convine. Să dai 1,3 milioane pe un jucător și să vezi că el stă pe teren și nu face nimic”, a spus Gigi Becali la televiziunea DigiSport.

FCSB - Oțelul Galați 0-2

Cisotti a deschis scorul în minutul 44. În actul secund, Zivulic a marcat un eurogol în minutul 60 și a închis tabela de marcaj la 2-0 pentru Oțelul.

Gălățenii și-au revendicat prima poziție în SuperLiga României (7p), în timp ce FCSB a rămas pe locul 10 cu două puncte (două remize, o înfrângere).