Gigi Becali anunță o decizie radicală la FCSB: ”Așa o să fac!”

Gigi Becali FCSB Hermannstadt - FCSB Superliga Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Luni 26 August 2024, 08:18
Data actualizarii: Luni 26 August 2024, 08:18

Meciul dintre Hermannstadt și FCSB, din etapa a șaptea din Superliga României, s-a încheiat cu scorul de 2-0.

După o primă repriză cu două goluri anulate, Hermannstadt a reușit să deschidă scorul în minutul 56, prin italianul Alessandro Murgia. Până la final, FCSB a alergat după golul egalizator, dar tot sibienii au fost cei care au dat lovitura.

În minutul 90+6, Ronaldo Deaconu a profitat de o gafă în defensiva FCSB-ului și a reluat din poziție excelentă, direct în plasa porții lui Ștefan Târnovanu.

Gigi Becali anunță o măsură radicală la FCSB

Nemulțumit de jocul echipei sale, Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, anunță o măsură radicală la echipă. Este gata să facă schimbări încă din primele minute ale jocului.

"Băi. miscaţi-vă pe teren! Ştii ce o să fac? O să fac schimbări în minutul 10-15, pe ăia care nu se miscă. Aşa o să fac! Păi, dacă nu se mişcă? Ce să faci? Pe Popa am vrut să îl schimb în minutul 15. Dă, bă, gol, mă! Nu fi atât de slab!

A venit o minge, era în careu, a venit la el mingea şi el a dat-o la cinci metri pasă la adversar, ca să dea gol. Dacă tot dai, dă degajare ", a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

După succesul cu FCSB, Hermannstadt a urcat pe locul opt în Superligă, după șapte etape, cu opt puncte, iar în următoarea etapă va întâlni Poli Iași, tot pe teren propriu.

Campioana României rămâne penultima în Superligă, cu cinci punte, la egalitate cu ultima clasată, Gloria Buzău. Pentru FCSB urmează returul din play-off-ul UEFA Europa League cu LASK Linz (1-1 în tur), iar apoi va juca pe teren propriu cu cei de la UTA Arad în campionat.