NEWS ALERT Gigi Becali anunță o plecare de la FCSB după calificarea în Europa League: ”Îl dăm!”

Gigi Becali FCSB Nana Antwi Superliga Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Vineri 30 August 2024, 16:07
Data actualizarii: Vineri 30 August 2024, 16:07

FCSB s-a calificat în UEFA Europa League după ce a învins-o cu 1-0 pe LASK Linz.

Unicul gol al partidei a fost marcat de căpitanul Darius Olaru în prelungirile partidei, după o acțiune individuală încheiată cu un șut puternic, la care portarul advers nu a putut interveni.

Nana Antwi (24 de ani) nu l-a impresionat pe finanțatorul campioanei și a fost scos, de ceva timp, de pe lista UEFA și din lotul înregistrat la Liga Profesionistă de Fotbal.

Gigi Becali: ”Îl dăm împrumut pe Nana Antwi”

Cu toate acestea, Gigi Becali nu vrea să renunțe la el și îl va trimite la o altă echipă din Superligă, la care poate prinde mai multe minute în acest sezon. În ultima vreme s-a zvonit că Hermannstadt ar fi favorită pentru transferul fundașului dreapta.

„Îl dăm împrumut. Am avut ofertă să-l dau, dar îl dăm împrumut. Am încredere în el”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Pentru postul său, FCSB are deja două soluții. Pe lângă experimentatul Valentin Crețu (35 de ani), la echipă a revenit Alexandru Pantea (20 de ani), care reprezintă și o soluție pentru regula U21.

În acest sezon, Nana Antwi a bifat deja șase meciuri pentru cei de la FCSB, în Superligă, preliminariile UEFA Champions League și Supercupa României.

Cum arată programul din faza principală a Europa League

Rangers (deplasare), Manchester United (acasă), PAOK Salonic (deplasare), Olympiacos (acasă), Midtjylland (acasă), Qarabag (deplasare), Hoffenheim (deplasare) și RFS (acasă) sunt cele opt adversare pe care FCSB le va înfrunta în Europa League, în perioada septembrie 2024 - ianuarie 2024.

• Etapa 1: 25-26 septembrie
  • Etapa 2: 3 octombrie
  • Etapa 3: 24 octombrie
  • Etapa 4: 7 noiembrie
  • Etapa 5: 28 noiembrie
  • Etapa 6: 12 decembrie
  • Etapa 7: 23 ianuarie
  • Etapa 8: 30 ianuarie