Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Andrei Vlad! A trecut pe la Real Madrid și are două Supercupe în CV

Gigi Becali Andrei Vlad jesus fernandez Real Madrid Superliga Andrei Vlad evoluează pentru FCSB / Foto: Imago Images.
Ionuț Stoica
Data publicarii: Joi 13 Iunie 2024, 16:33
Data actualizarii: Joi 13 Iunie 2024, 16:33

Gigi Becali explorează opțiuni pentru postul lui Andrei Vlad.

Rezervă a lui Ștefan Târnovanu în ultimele sezoane, Andrei Vlad a prins foarte rar minute în partide oficiale.

În stagiunea recent încheiată, portarul de 25 de ani a apărat doar în cele trei meciuri din Cupa României și în partida cu Rapid din ultima etapă a play-off-ului, scor 2-0 în favoarea giuleștenilor.

• Andrei Vlad / Sport Pictures

Andrei Vlad, OUT! Jesus Fernandez, IN!

Gigi Becali, patronul echipei roș-albastre, ar fi găsit înlocuitorul perfect pentru Andrei Vlad. Conform Fanatik, Latifundiarul din Pipera s-a putea baza pe serviciile lui Jesus Fernandez, stâlpul dintre buturilor celor de la FC Voluntari.

Jesus Fernandez are meciuri în tricoul lui Real Madrid

Jesus Fernandez are în CV unul dintre cele mai mari cluburi din istoria fotbalului, Real Madrid. În sezonul 2013/14, portarul a fost titular în fața legendarului Iker Casillas, într-o victorie împotriva celor de la Osasuna, scor 4-2. Portarul a mai prins 13 minute într-un meci de golaveraj împotriva celor de la Almeria, scor 8-1, în etapa cu numărul 38 din sezonul 2010/11.

Chiar dacă nu a excelat la echipa mare, portarul a adunat minute prețioase la formația secundă a "galacticilor", cu 61 de meciuri jucate, 67 de goluri primite și 22 de partide fără gol primit.

De-a lungul carierei, spaniolul în vârstă de 36 de ani a mai trecut pe la echipe precum Granada, Cadiz, Numancia, Hercules, Levante, Panetolikos și Leonesa, până la popasul în România, unde a jucat la Sepsi OSK, CFR Cluj și acum legitimat la Voluntari până în 2026.