Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica la pauza meciului cu Petrolul! Ce mesaj i-a transmis

Gigi Becali FCSB MM Stoica Petrolul Ploiesti tavi popescu Superliga Gigi Becali / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 09:13
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 09:11

Gigi Becali, patronul FCSB-ului, și-a exprimat nemulțumirea față de prestația tânărului jucător Octavian Popescu în meciul cu Petrolul Ploiești, încheiat cu scorul de 1-1.

Chiar dacă FCSB a început partida excelent, cu Alexandru Băluță care a deschis scorul în minutul 3, eliminarea lui Mihai Popescu din minutul 30 a schimbat cursul jocului.

Egalarea a venit abia în prelungirile meciului, când Alexandru Tudorie a profitat de o greșeală a portarului Ștefan Târnovanu.

Nemulțumit de evoluția lui Octavian Popescu, Becali a intervenit direct în timpul partidei. Patronul a recunoscut că l-a sunat pe Mihai Stoica la pauza meciului pentru a-i cere să-i transmită tânărului jucător să se implice mai mult pe faza defensivă.

„Octavian Popescu... I-am spus lui Meme să-i transmită înainte de meci că la fotbal trebuie să fie bărbăție. A avut niște mici realizări, dar la pauză i-am spus că trebuie să alerge, să ne apărăm. Ce să zic? A doua repriză a pierdut câteva mingi, și asta nu este permis, mai ales cu un om în minus”, a declarat Gigi Becali, potrivit Digi Sport.

Octavian Popescu, care a fost titular în acest meci, a fost înlocuit în minutul 62 de Alexandru Musi, după o evoluție considerată nesatisfăcătoare de către patronul echipei.

Cu acest rezultat, FCSB a acumulat doar 10 puncte și ocupă locul 10 în clasamentul SuperLigii, în timp ce Petrolul a ajuns la 15 puncte, poziționându-se pe locul 6.