VIDEO Gigi Becali s-a convins, după Dinamo - FCSB 0-2: ”Nu poate să ne stea nimeni în cale”

Gigi Becali s-a convins, după Dinamo - FCSB 0-2: ”Nu poate să ne stea nimeni în cale” Superliga

FCSB a învins-o cu 2-0 duminică seară pe Dinamo, în derby-ul etapei #13 din sezonul regulat al SuperLigii României.

Roș-albaștrii au deblocat tabela de marcaj în minutul 26, după ce Daniel Bîrligea l-a învins fără emoții pe Adnan Golubovic. În actul secund, Alexandru Musi a pus cireașa pe tort în minutul 90+3.

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a tras o concluzie după meciul câștigat cu marea rivală. Este de părere că echipa sa va câștiga titlul și la finele acestui sezon.

Gigi Becali: ”N-are cine anul ăsta”

Finanțatorul campioanei crede că rivalele Universitatea Craiova și CFR Cluj nu se pot ridica la nivelul echipei sale și nu vor avea forța de a se lupta la titlu.

„Acum, din ce văd, să mă ierte Dumnezeu că le iau înainte, dar nu poate să ne stea nimeni în cale. N-are cine anul ăsta. Anul trecut mai era CFR, anul ăsta nu mai văd cine poate să mai stea. Nici Craiova.

Eu spun ceea ce gândesc. Faci egal acasă cu Botoșaniul, poate schimbă Rotaru ceva... poate mai aduce 3-4 jucători”, a spus Gigi Becali, în fața reporterilor prezenți la reședința sa din Aleea Alexandru.

În următoarea partidă din campionat, FCSB va avea parte de un alt derby, tot pe Arena Națională, de această dată din postura de echipă gazdă. Campioana va primi vizita celor de la Rapid, în timp ce Dinamo se va deplasa la Sibiu pentru duelul cu Hermannstadt.

Dinamo - FCSB 0-2

În urma rezultatului, FCSB urcă în play-off: se află pe locul 5 cu 19 puncte (5 victorii, patru remize și 3 eșecuri), după 12 meciuri disputate în SuperLiga.

De cealaltă parte, Dinamo coboară în play-out: se situează pe locul 7 cu 18 puncte (4 victorii, 6 rezultate de egalitate și 3 înfrângeri), după 13 etape disputate.